תלמידות נעצרו בחשד להצתת כיתות במחאה על התלבושת האחידה

4 נערות מב"ש הודו בהצתת שתי כיתות בבית הספר בשל הנהגת תלבושת אחידה ואיסור על כפכפים, ונשלחו למעצר בית

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

ארבע תלמידות בתיכון "טוביהו" בבאר שבע נעצרו בחשד שהציתו כיתות במוסד, במחאה על הנחיית הנהלת בית הספר לבוא בתלבושת אחידה והאיסור להופיע בכפכפים ללימודים.

מקרה ההצתה הראשון אירע ביום חמישי שעבר. חוקרים שהגיעו לבית הספר העריכו כי הכיתה שעלתה באש הוצתה, וכי לא מדובר בדליקה מקרית. "התלמידות הדליקו פח עם ניירות והניחו אותו על ארון הספרים בכיתה, בזמן יום הלימודים", סיפר פקד סרגיי פדרנקו, מפקד מחלק הנוער בתחנת המשטרה בבאר שבע, "בשל העשן הסמיך נאלצנו לפנות את בית הספר".

ביום שני האחרון הוצתה כיתה נוספת בבית הספר. בעקבות המקרה פתחה המשטרה בבדיקה, ובמהלכה הועבר מידע לפיו ארבע תלמידות כיתה י"א היו מעורבות בהצתה. הן נעצרו, ובחקירתן הודו בהצתה והביעו צער על המעשים. לדבריהן, הציתו את הכיתות מכיוון שזעמו על מדיניות הלבוש שהנהיג המנהל החדש של בית הספר, אשר מחייבת תלבושת אחידה ואוסרת לבוא בכפכפים. בתום החקירה שוחררו הבנות למעצר בית של חמישה ימים. בימים הקרובים הן יעברו תסקיר וטיפול בשירות המבחן לנוער, ולאחר מכן יחליטו במשטרה כיצד להמשיך את הטיפול בתיק.

ממחוז הדרום של משרד החינוך נמסר: "המחוז רואה את הנושא בחומרה רבה ומגנה את המעשה. המחוז ינקוט את כל ההליכים המשמעתיים כדי למצות את הדין עם התלמידות האחראיות להצתה, שכבר הביעו צער וחרטה על מעשיהן".

מקרה דומה של הצתה בבית הספר אירע לפני כחודש וחצי בתיכון "רביבים" בראשון לציון. חדר המורים של המוסד הוצת, ועל קירותיו נכתב: "אם לא ישתנה היחס לתלמידים נשרוף גם את הספרייה". כשבועיים לאחר ההצתה התגלתה במוסד כתובת שהתריעה מפני הימצאות מטען חבלה במבנה. חבלני משטרה שהוזעקו לבית הספר ערכו בו סריקה מקיפה, ורק לאחר שווידאו שלא מדובר באיום רציני אישרו ליושביו לשוב למבנה.

Read this article in English: Be'er Sheva girls held for setting school on fire over new uniforms

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ