ענת קם צפויה להיכנס לכלא ביום רביעי הבא

תחילת מאסרה נדחתה ב-72 שעות "לצורך אבחון ומיון בטרם כניסה למאסר". השופטת : לאור הודאתה, קשה להאמין שמאסרה של קם יבוטל כליל בערעור

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

ענת קם צפויה להיכנס לבית הכלא ביום רביעי בשבוע הבא, כך קבע הערב (חמישי) בית המשפט העליון. קם הייתה אמורה להתחיל בריצוי עונשה כבר ביום ראשון, אולם השופטת מרים נאור קיבלה הערב את בקשתה לעכב את ביצוע גזר הדין, "לצורך עריכת הליך אבחון ומיון בטרם כניסה למאסר".

מוקדם יותר קבעה השופטת נאור כי לא ניצבת בפניה שאלה של חשש להרשעת שווא, מפני שקם ערערה על גזר הדין, אחרי שהודתה במסגרת הסדר טיעון באישומים נגדה. אור כתבה בהחלטה כי "מתקשה אני לומר שיש סיכוי סביר לכך שעונש המאסר בפועל יבוטל כליל", לאחר שבית המשפט ידון בערעורה. טרם נקבע מועד לשמיעת ערעורה של קם על גזר הדין עצמו.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על קם ארבע וחצי שנות מאסר בפועל ושלוש שנות מאסר על-תנאי, לאחר שהורשעה במסגרת הסדר טיעון באיסוף והחזקת ידיעה סודית ובמסירת ידיעה סודית.

קם, שמרה במהלך שירותה הצבאי מסמכים רבים ולפני שחרורה מצה"ל העתיקה אותם על שני תקליטורים. היא הודתה כי העבירה לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו דיסק און-קי שאליו העתיקה אלפי מסמכים, בהם כ-150 בסיווג סודי ביותר וכ-330 בסיווג סודי. בלאו פרסם, בהתבסס על מסמכים אלה, כמה כתבות בעיתון.

בערעור, אותו הגיש בשמה עו"ד אילן בומבך, נטען כי בית המשפט החמיר עם קם באופן משמעותי, בהשוואה לנאשמים בעבירות דומות או אף חמורות, וכי העונש שנגזר עליה אינו סביר ומידתי. עוד נטען כי השופטים לא התחשבו בעובדה ששהתה שנתיים במעצר בית.

צילום: קמחי מוטי

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ