סיעת קדימה החליטה להתנגד לתיקון לחוק לשון הרע

את אחת מהצעות החוק להגדלה משמעותית של הפיצויים לנפגעים מלשון הרע יזם ח"כ מאיר שטרית, חבר הסיעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סיעת קדימה החליטה היום (שני) להצביע פה אחד נגד הצעת החוק להגדלת הפיצויים לנפגעים בגין הוצאת לשון הרע. מדובר בהצעת חוק שיזם חבר המפלגה מאיר שטרית. מליאת הכנסת צפויה להצביע הערב בקריאה ראשונה בתיקון לחוק. בדיון נקבע עוד כי ח"כ שטרית, שהצעתו אוחדה עם הצעת חוק של ח"כ יריב לוין, יוכל להעלות את ההצעה מעל דוכן הכנסת, ויבהיר כי אם לא יחולו שינוים יתנגד לה.

מדובר במיזוג של שתי הצעות חוק שונות שנועדו להגדיל באופן משמעותי את סכום הפיצויים לאדם שנפגע מפרסום כוזב נגדו בכלי התקשורת, מבלי שזה יצטרך להוכיח כי נגרם לו נזק כלשהו. ח"כ יריב לוין (הליכוד) הציע להעלות את רף הפיצוי ל-300 אלף שקלים, עם אפשרות להעלותו ל-1.5 מיליון שקלים, אם יוכח כי תגובת האדם לא פורסמה במלואה, ואילו שטרית הציע כי סכום הפיצויים יהיה עד חצי מיליון שקלים, ללא צורך בהוכחת נזק. כיום קובע החוק תקרת פיצויים של 50 אלף שקלים. שתי ההצעות אושרו על ידי מליאת הכנסת בקריאה טרומית בחודש מארס האחרון.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני (קדימה) תקפה היום את הצעות החוק האחרונות של הכנסת והממשלה, המאיימות על הדמוקרטיה, לדבריה. "יש פה כוונת מכוון לפגוע באותם גורמים שהם הבלמים, האיזונים והמבקרים של השלטון... הם אומרים: 'בשלב הראשון נחליש את בתי המשפט, נחליש את התקשורת, נחליש את ארגוני זכויות האדם. ואז בכלל נוכל להביא לכנסת איזו הצעת חוק שנרצה כי בג"צ יהיה במילא מטעמנו, התקשורת לא תעיז לפתוח את פיה כי השתלטנו עליה'".

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הגיש אתמול הסתייגות לתיקון לחוק, המציעה להטיל את חובת ההוכחה על התובע, במקום על העיתונאי. "הניסיון להגדיל את סכום תביעת הדיבה למימדים מפלצתיים נועד להטיל מורא על התקשורת", אמר ח"כ הורוביץ.

שטריתצילום: אפלבאום תומר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ