נציגי מחנה ביניש נבחרו לוועדה למינוי שופטים, הכנסת תכפה בחירות חוזרות

בבחירות שנערכו היום בלשכת עו"ד, נבחר לראשונה נציג ערבי לוועדה. ככל הנראה הכנסת תחייב בחירות חוזרות עם קבלת החוק לשינוי הרכב הוועדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לשכת עו"ד בחרה היום (שלישי) את עו"ד רחל בן ארי ועו"ד חאלד חוסני זועבי כנציגיה לוועדה לבחירת שופטים. התוצאה מהווה הישג למחנהו של ראש הלשכה לשעבר, עו"ד יורי גיא-רון, המזוהה עם נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, שכן שני הנציגים מזוהים עמו. הבחירה בעו"ד זועבי, יו"ר ועד מחוז צפון של לשכת עו"ד, מהווה בחירה ראשונה של נציג ערבי לוועדה.

הבחירות היום נערכו על רקע הצעת החוק לשינוי הרכב הוועדה לשינוי שופטים, שעבר אתמול בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. הצעת החוק נועדה לכפות על לשכת עורכי הדין לבחור נציג מן הקואליציה ונציג מהאופוזיציה כחברים מטעמם בוועדה, ובכך לחזק את כוחו של שר המשפטים.

הבוקר פנה יושב ראש ועדת חוקה, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, שמטפל בחוק "במסלול מהיר", לקראת השלמתו בתוך שבועות אחדים, ליו"ר המועצה הארצית של לשכת עו"ד, צבי פירון, ודחק בו לדחות את הבחירות, כדי לאפשר את עריכתן ברוח החוק החדש והשנוי במחלוקת. רותם ביקש לדחות את הבחירות של נציגי הלשכה בוועדה למינוי שופטים "כדי להימנע מהצורך בהוראות מיוחדות".

הצבעה במליאת הכנסת

כעת, לאחר שיוזמי החוק כשלו במשימתם למניעת הבחירות, הם צפויים לנסות ולכפות על הלשכה בחירות מחודשות באמצעות סעיף מיוחד בחוק לשינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים. הסעיף יחייב את הלשכה בבחירות ברוח החוק, שיבטיחו בחירת נציג לקואליציה ונציג לאופוזיציה, מיד עם כניסתו לתוקף - ככל הנראה בתוך שבועות אחדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ