ענת קם התייצבה בנווה תרצה והחלה בריצוי מאסרה

הצעירה שהורשעה באיסוף והחזקת ידיעה סודית וכן במסירת ידיעה סודית תרצה את עונשה באגף הביטחוני

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

ענת קם התייצבה הבוקר (רביעי) בכלא הנשים נווה תרצה והחלה בריצוי עונש מאסר של ארבע וחצי שנים. קם הייתה אמורה להתחיל בריצוי עונשה כבר ביום ראשון השבוע, ואולם שופטת בית המשפט העליון, מרים נאור, קיבלה את בקשת קם לעכב את ביצוע גזר הדין, לצורך עריכת הליך אבחון ומיון בטרם כניסתה למאסר.

בשבוע שעבר דחתה נאור בקשה שהגיש פרקליטה של קם, עו"ד אילן בומבך, לדחיית ביצוע העונש עד לאחר שיינתן פסק דין בערעור, אותו הגישה קם בשבוע שעבר. נאור דחתה את הבקשה לעיכוב המאסר עד לפסק הדין בערעור, וקבעה כי "מתקשה אני לומר שיש סיכוי סביר לכך שעונש המאסר בפועל יבוטל כליל" לאחר שבית המשפט ידון בערעורה.

עקם מגיעה לנווה תרצה, הבוקרצילום: מילרוד מוטי

אתמול הגיעה קם לוועדת מיון של שירות בתי הסוהר, שם ראיינו אותה כמה חברי הוועדה. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את תנאי המעצר של האסירה בכלא. בסיום הוועדה נקבע כי קם תוחזק באגף הביטחוני. נוסף על כך, נקבע באיזו רמת השגחה היא תוחזק בשלב הראשוני של מאסרה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על קם ארבע וחצי שנות מאסר בפועל, ושלוש שנות מאסר על-תנאי, לאחר שהורשעה במסגרת הסדר טיעון באיסוף והחזקת ידיעה סודית וכן במסירת ידיעה סודית. קם, שבמסגרת שירותה הצבאי שירתה בלשכת אלוף פיקוד המרכז, שמרה מסמכים רבים ולפני שחרורה מצה"ל העתיקה אותם על שני תקליטורים. היא הודתה כי העבירה לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו דיסק און-קי, שאליו העתיקה 1,500 מסמכים, בהם כ-150 בסיווג "סודי ביותר" וכ-330 בסיווג "סודי". בהתבסס על המסמכים, פרסם בלאו כמה כתבות ב"הארץ".

ענת קם נכנסת לכלא, הבוקרצילום: מילרוד מוטי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ