כתב אישום הוגש נגד ריקו שירזי; הואשם גם באיומים

במהלך חקירתו איים שירזי על עד המדינה: "אלוהים ישלם לו כדור בין העיניים". חשוד בקשירת קשר לביצוע פשע ובעבירות כלכליות

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

הפרקליטות ורשות המיסים הגישו היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד ריקו שירזי. בכתב האישום מצוטט שירזי כמי שמאיים על עד מדינה המעורב בפרשה. "אני אדאג שיביאו תרופות מהשמיים לילדים שלו... אלוהים ישלם לו כדור בין העיניים", אמר. שירזי חשוד במספר עבירות, ובהן קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים, הלבנת הון והוצאה של חשבוניות פיקטיביות. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, שירזי הלווה כספים בריבית קצוצה ללווים שונים. כדי להלבין את הכספים אותם הרוויח מההלוואות, וכדי להתחמק מתשלום מס, עשה שירזי שימוש בחברות הרשומות על שם אדם אחר. לצורך כך יצר שירזי קשר עם אדם נוסף, והשניים ניפקו חשבוניות פיקטיביות בסך 25 מיליון שקל.

לצורך קבלת ההלוואות משירזי זומנו הלווים לביתו יחד עם שותפו, שם אושרו על ידי שירזי כמקבלי ההלוואה. על פי כתב האישום, הלווים קיבלו חשבוניות פיקטיביות בעבור התשלומים שהעבירו לשירזי וכך יכלו להגיש אותן לרשות המיסים כהוצאות. בכתב האישום מתואר גם כי במקרים בהם לא הצליחו הלווים לעמוד בהחזרים, לקח מהם שירזי רכוש רב ורכבי יוקרה.

ריקו שירזיצילום: כפרי ניר

על פי כתב האישום, ריקו שירזי הלווה כסף למשה תשובה, הבעלים והמנהל של חברת אופל. בפגישה שנערכה בין השניים איים שירזי על תשובה ואמר לו "אני אעיף לך את הראש לפני שאתה תיקח ממני כסף", עוד אמר לו "יש לך 48 שעות לשלם את החוב ואין בכוונתו לוותר על הכסף".

במסגרת החקירה נחתם הסכם עם עד מדינה שמסר עדויות מפלילות כנגד שירזי. בנובמבר השנה, בעת ששמר אחד השוטרים על שירזי בזמן הפסקה בחקירה איים שירזי על השוטר ועל שוטר נוסף שחזר לחדר החקירות. "עד המדינה וילדיו ישלמו על מעשיו ואלוהים ישלם בתרופות. חצי עולם עומד על הרגליים וגם אם עד המדינה יהיה על החוף בתאילנד ימצאו אותו ואלוהים ישלם לו כדור בין העיניים". תוך כדי דבריו הושיט שירזי את ידו הימנית קדימה בתנועת אקדח.

במהלך נובמבר הוא נחקר שוב ברשות המיסים ואמר ש"אני אדאג שיביאו תרופות מהשמיים לילדים שלו, מישהו יכול להפיל עליי עוואנטה? וואלה אם יעשו לו פיצוץ של קוזו אוקמוטו בחוץ לארץ הוא יקבל מכה משמיים", אמר שירזי על פי כתב האישום.

בנוסף להגשת כתב האישום, חילטה המשטרה נכסים שנמצאו בעסקיו השונים ובחשבונות הבנק, בשווי של מיליוני שקלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ