מסתמן: מרגלית צנעני תחתום על עסקת טיעון ותרצה עבודות שירות בלבד

עורכי הדין של הזמרת ושל מיכאל חזן השיגו הסדר טיעון שצפוי לסיים את אחת מהפרשות המתוקשרות של התקופה האחרונה בקול ענות חלושה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

אחת החקירות המתוקשרות ביותר של התקופה האחרונה, שהתחילה בקול תרועה רמה, צפויה להסתיים בשבוע הבא בקול ענות חלושה: הזמרת מרגלית צנעני, שהואשמה בסחיטה באיומים של האמרגן אסף אטדגי, צפויה לרצות במסגרת הסדר טיעון מספר חודשים של עבודות שירות, ולא תרצה יום אחד במאסר, כך פורסם היום בערוץ 2. העבריין מיכאל חזן, בו נעזרה בסחיטה, צפוי לרצות תקופת מאסר בין שנה לשנה וחצי.

בימים האחרונים התקיימו מגעים נמרצים בין פרקליטיה של צנעני, עו"ד ששי גז ושחר חצרוני, ופרקליטו של חזן, עו"ד תמיר סננס, לבין פרקליטות מחוז תל אביב, בניסיון להגיע להסדר טיעון בפרשה. את תגובת השניים לא ניתן היה להשיג אמש. דיון שאמור היה להתקיים הבוקר בבית המשפט המחוזי בתיק נדחה ליום ראשון, אז צפויים הצדדים להודיע על ההסדר אליו הגיעו.

כתב אישום, שהוגש באוגוסט נגד צנעני והעבריין מיכאל חזן, בפרשה שזכתה לכינוי 'בין השורות', נחשב לחמור מסוגו. הוא גובש לאחר חקירה מתוקשרת של יחידת הדגל של להב 433 – היאל"כ, היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית. השניים הואשמו בסחיטה באיומים ובקשירת קשר לביצוע פשע, ובכתב האישום מופיעים פרטי פרטים המעידים על האופן שבו סחטו השניים, בעזרת איומים, את האמרגן אסף אטדגי.

בכתב האישום נטען כי ראשיתה של הפרשה ב-2009, אז הכירה צנעני, מתוקף עבודתה כשופטת ב"כוכב נולד", את הזמר עומר אדם. לאחר שהתגלה כי אדם צעיר מגילו המוצהר, הוא נזרק מהתחרות. אולם צנעני קישרה אותו עם אמרגנה אסף אטדגי, שהחל לייצגו. בתמורה לשידוך, אמור היה אטדגי לחלוק עם צנעני מחצית הכנסותיו מייצוגו של אדם (15%). עולה כי בתחילת 2010 נתגלעו מחלוקות בין צנעני לאמרגנה סביב סכומי ההכנסות מאדם מחד וייצוגה שלה אצל אטדגי מאידך. בשלב זה ביקש אטדגי לסיים את הקשר עם צנעני, והציע לקנות ממנה את חלקה בזכויות מהכנסותיו של אדם - אולם צנעני סירבה.

לפי כתב האישום, בעקבות הסכסוך פנו השניים לאלכס גולדשטיין, בורר המזוהה עם ריקו שירזי, שקבע כי יש להשאיר את ההסכם על כנו. בעוד שצנעני הסכימה להחלטה, אטדגי סירב לקבל את פסק הבורר. בשלב זה החלה צנעני לחשוד כי אטדגי מעלים ממנה כספים מהופעותיו של אדם ופנתה גם לעבריין שלום דומרני שהבטיח לסייע לה.

במקביל, נכתב בכתב האישום, החליטה צנעני לערב את העבריין מיכאל חזן כדי שישמש לה כ"גב" בהתנהלותה מול אטדגי. על פי כתב האישום, בינואר 2011 קשרו הנאשמים קשר לסחוט באיומים את אטדגי כדי להניעו להיענות לדרישותיהם השונות, תוך הסוואת חלקה של צנעני במעשים.

אולם בכך לא תם הקשר של צנעני עם דומרני, שבתמורה לעזרתו עם אטדגי מבקש משופטת "כוכב נולד" לעזור לו בגיוס הכישרונות של התוכנית במטרה להקים חברת הפקות שדומרני יעמוד מאחוריה - אולם בחזית יעמוד מיכאל חזן. בשיחה בין השניים ציין דומרני כי "אטדגי רועד ומשלשל מפחד ולא יזוז ממטר", ומציג את תוכניתו - לפיה הוא יפדה זמרים החתומים ב"טדי הפקות", בעזרת צנעני, ויעבירם לחברה החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ