קצב ביקש דיון נוסף בעליון בעניינו

פרקליטי הנשיא לשעבר מבקשים ארכה חריגה כדי שיוכלו להכין בקשה לדיון בהרכב מורחב בערעורו שנדחה. לפי הערכות, סיכוי נמוך שהבקשה תתקבל

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע בשני מעשי אונס וערעורו נדחה, מבקש מבית המשפט העליון לערוך דיון נוסף, בהרכב מורחב בעניינו. היום יחלפו 15 הימים בהם קצב יכול היה להגיש בקשה מסוג זה, ופרקליטיו ביקשו לקבל ארכה חריגה של 45 ימים נוספים. הם מנמקים את הבקשה בכך שלאחר שעיינו בנימוקי פסק הדין בערעור, לדעתם יש מקום להגיש בקשה לדיון נוסף. מועד כניסתו של קצב לכלא נקבע ל-7 לדצמבר.

לפי ההערכות, הסיכוי שבית המשפט העליון יקבל את הבקשה הוא נמוך. זאת, לאור העובדה שהרשעתו נעשתה פה אחד, הן במחוזי והן בבית המשפט העליון, ופסק הדין בערעור אינו קובע הלכה חדשה ואין בו כל הצדקה לקבלת ההליך החריג.

לפני שבועיים דחה הרכב השופטים בבית המשפט העליון את ערעורו של קצב, הן על העונש שהושת עליו, והן על עצם ההרשעות בעבירות השונות. בפסק הדין קיבלו השופטים את קביעת בית המשפט המחוזי כי המתלוננת המרכזית בפרשה, א' ממשרד התיירות, מסרה תיאור אמין של האירועים, בניגוד למיהמנות הנמוכה שיוחסה לקצב.

לחצו לייק וקבלו את כל החדשות והעדכונים אליכם לפייסבוק

קצב לאחר דחיית ערעורו בעליוןצילום: אפלבאום תומר

בין השאר נכתב בפסק הדין כי קצב "הכפיש את המתלוננות, העליבן, הטיח בהן ביקורת קשה, ויצא נגדן במשא השמצות ובמתקפה נגדית באולפני הטלוויזיה. צר לנו על כך שלא רק שהמערער ביצע את המעשים שמיוחסים לו, אלא שהוא בחר להמשיך ולבזות את המתלוננות, לזלזל ברגשותיהן ולפגוע בכבודן".

Read this article in English: Katsav to ask Israel Supreme Court for further hearing over rape conviction

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ