נעצר חיים גבריאלי, דודה של ענבל גבריאלי, בחשד שתכנן תקיפה

על פי החשד גבריאלי ביקש לתקוף בכיר בעיריית תל אביב כדי למנוע את פינויו מקרקע שפלש אליה בדרום העיר. הוא נעצר בזכות עבודתו של סוכן סמוי

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ

המשטרה עצרה הלילה (שישי) את איש העסקים חיים גבריאלי, דודה של ח"כ לשעבר ענבל גבריאלי, בחשד שתכנן לתקוף את אלי לוי, ראש אגף נכסים בעיריית תל אביב, בשל כוונה לפנותו מקרקע שפלש אליה בדרום העיר. גבריאלי נעצר בעקבות עבודתו של סוכן סמוי, שעל פי החשד נשלח על ידו לתקוף את הבכיר.

לגבריאלי סכסוך מתמשך עם עיריית תל אביב על הקרקע, והוא גידר אותה באמצעות תיל כדי למנוע פינוי אפשרי. מדובר בשטח גדול מול הים בתל אביב, סמוך למתחם התחנה, המוערך בעשרות מיליוני דולרים. באחרונה קבע בית המשפט בי השטח שייך למנהל מקרקעי ישראל, וגבריאלי השתלט עליו. היועץ המשפטי לממשלה נזף בזמנו בראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, על שהתערב לטובת גבריאלי ברשויות.

לחצו לייק לקבלת כל העדכונים והפרשנויות ישירות לעמוד הפייסבוק שלכם

באחרונה הוחלט לקיים פגישה בין עיריית תל אביב לאנשי מנהל מקרקעי ישראל, בעניין פינוי גבריאלי מהשטח. על פי החשד, גבריאלי יצר קשר עם אדם ממנו ביקש לתקוף את אלי לוי, על מנת למנוע ממנו להגיע לאותה ישיבה. אותו אדם יצר קשר עם המשטרה, וחוקרי היחידה המרכזית ביקשו ממנו להמשיך את פעולתו כסוכן סמוי. באחרונה נפגש גבריאלי עם אותו סוכן, והעביר לידיו סכין וסכום כסף בתמורה לביצוע התקיפה.

הלילה הפכה החקירה לגלויה וגבריאלי נעצר. לפי גורמים במשטרה, הוא הופתע מהמעצר, וביקש מהחוקרים לפגוש באופן אישי את מפקד היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, ניצב משנה גדי אשד. כשנכנס אשד לחדר החקירות טען גבריאלי בפניו כי הוא זה שהכניס אותו לכלא על עבירות קודמות לפני כ-20 שנה, וניסה להסביר שהוא חף מפשע. המשטרה העריכה את מעצרו עד ליום שלישי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ