השר דן מרידור מאיים: לא אשאר בממשלה שתפגע בבית המשפט העליון

סגן רה"מ ביקר בחריפות את הצעות החוק, חלקן של חבריו לסיעה, שנועדו להגביל את סמכויות בית המשפט. "זה מאבק מול גל גדול", ציין

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

סגן ראש הממשלה והשר לענייני מודיעין, דן מרידור, איים הערב (שבת) שיפרוש מהממשלה אם יתקבלו חוקים המגבילים את פועלו של בית המשפט העליון. "יש קו אדום", הבהיר מרידור בתכנית פגוש את העיתונות בערוץ 2, "לא יעבור יום אחד שיהיה חוק כזה ואני אשאר בממשלה".

מרידור הוסיף עוד כי "הדיבור על בית המשפט כעל אליטה שמאלנית קיצונית הוא מזעזע... אם זה יימשך עוד כמה שנים נתעורר ולא נבין אך הגענו למצב הזה. זה נכון שיש אנשים שפועלים למען זה וצריך לעצור אותם". על השאלה מדוע הוא נשאר בממשלה ענה השר: "אם אנשים כמוני לא יהיו שם לא יהיה מאבק, תהיה כניעה לרוח הרעה. זה מאבק מול גל גדול, וצריך לעצור את זה".

ח"כ דני דנון, חברו לסיעה של מרידור ואחד משני יוזמי הצעת החוק להגבלת עתירות לבג"ץ, אמר בתגובה לאיומיו: "לא נהפוך את הליכוד לסניף של קדימה, מי שעמדת הרוב בליכוד לא מקובלת עליו, שיסיק את המסקנות לגבי מיקומו הפוליטי – הדלת פתוחה בפני השר מרידור".

ח"כ מיכאל בן ארי מסר כי הוא מברך על איומיו של מרידור והוסיף כי :"תמיד ידענו שמקומו של מרידור במרצ וטוב שייקח גם את איתן ובגין. אם יפרשו ניתן לממשלה רשת ביטחון בעניינים הקשורים לבג"ץ.

הצעת החוק של חברי הכנסת דנון ויריב לוין מבקשת למנוע את שטף העתירות הציבוריות שהוגשו בשנים האחרונות לבית המשפט העליון, במקרים רבים על ידי עותרים שאין להם קשר ישיר לנושא העתירה. החוק צפוי להגביל, במקרים מסוימים, עתירות של ארגוני זכויות אדם ועתירות של אזרחים פרטיים המתקוממים על עוולה שלטונית או מנהלית.

התנועה לאיכות השלטון פנתה בסוף השבוע לחברי וועדת השרים לחקיקה בבקשה להתנגד להצעת החוק המגבילה את יכולתם של גופים ציבוריים לעתור לבג"ץ. מנכ"ל התנועה אלי סולם ועו"ד מיקה קונר קרטן טענו במכתבם כי הצעת החוק החדשה, שיזמו חברי הכנסת לוין ודנון, היא "חלק מהשטף החקיקתי הפוקד את הכנסת בימים אלה, ואשר המכנה המשותף לו הוא הניסיון להשתיק ביקורת, לנטרל יכולת פיקוח ולהסיר מעל השלטון 'עולו' של כל מי שעשוי להצביע על קלקול, אי תקינות ואף שחיתות".

 Read this article in English: Deputy PM threatens resignation over bill to limit Israel High Court

השר דן מרידור צילום: רון אלון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ