הצלם בהפגנה: המשטרה משקרת, לא ערכתי את הסרטון של הקצין הבועט

ערן ורד, שצילם את מפקד מחוז ירקון כשהוא בועט במפגין, דחה את טענות המשטרה על עריכה מגמתית. "כל בר דעת יוכל להבחין כי הסרט איננו ערוך", מסר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ערן ורד, שצילם את מפקד מחוז ירקון, תת ניצב יורם אוחיון, כשהוא בועט במפגין, דוחה את טענות המשטרה על כך שהסרט נערך בצורה מגמתית. הסרט צולם במהלך הפגנת השמאל שנערכה בתל אביב ביום שלישי השבוע, בסיומה חסמו כמה מאות מפגינים רחובות למשך שעות ארוכות.

"משטרת ישראל, בנוסף להיותה אלימה גם משקרת", השיב ורד, צלם ועורך וידיאו במקצועו. "המגיב האנונימי מצד המשטרה משקר כשהוא מציין שהסרט נערך בזמן שכל בר דעת ללא כל ידע בעריכת וידיאו יוכל להבחין כי הסרט איננו ערוך".

"לגבי טענת המשטרה על אלימות מצד המפגינים, היא תוכל להוכיח אם היתה אלימות שכן במהלך כל ההפגנה נכח צלם וידיאו מטעמה, אשר בניגוד לצלמים האחרים - יכול היה לצלם באופן חופשי את ההתרחשות ללא הפרעת השוטרים".

ורד הגיב לטענות המשטרה לפיהן "מדובר בהכנת סרט מגמתי שנערך על מנת להחליש את המשטרה, ולהסב את האש מהפגנה בלתי חוקית, הפגנה בה המפגינים יידו חפצים וביצים, תקפו שוטרים, טלטלו את רכבו של מפקד המרחב ואף ניסו לחלץ עצורים מניידת המשטרה תוך תפיסת רגליהם של המפקדים במקום".

עוד מסרה המשטרה כי "כנגד שלושה מהחשודים שנעצרו הוגשו כתבי אישום. המשטרה תמשיך לשמור על החוק ולא תאפשר הפרת סדר וסיכון חיי אדם. מצער כי בסרט לא ניתן לראות את האלימות שהופגנה כלפי כוחות המשטרה בשטח", נכתב בהודעת המשטרה.

קרדיט: ערן ורד

שוטרים שהיו בהפגנה טוענים כי באירוע הנראה בסרטון, שכבו המפגינים על הכביש, ואחזו את רגליהם של השוטרים על מנת שלא לאפשר להם לעבור. בנוסף, טוענים מקורביו של אוחיון כי האירוע המצולם בסרטון התרחש בסמוך לניידת משטרה, בה לכדו המפגינים את השוטרים. לדבריהם, אוחיון ומספר שוטרים נוספים, ניסו לחלץ את השוטרים הלכודים, תוך הפעלת כוח פיזי סביר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ