רופא ילדים הורשע בפרסום והפצת חומרים פדופילים

ד"ר אבי ברקאי מחיפה הושעה מתפקידו לאחר שבמחשבו אותרו כ-190 אלף פרסומים לא חוקיים של קטינים. הוא הודה בהחזקתם, אך הכחיש שהפיץ אותם

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

בית משפט השלום בחיפה הרשיע הבוקר (ראשון) את ד"ר אבי ברקאי, רופא ילדים מקופת חולים מאוחדת בנווה שאנן בעיר, בעבירות של פרסום והפצה של חומרים פדופילים. ברקאי מושעה מתפקידו כרופא על פי החלטה של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו.

באוקטובר 2010 הוגש נגד הרופא, ששמו הותר היום לפרסום, כתב אישום בגין עבירות של פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה פדופילים. בעדויותיו במשטרה הודה הרופא כי במשך 15 שנה נהג לצפות בסרטים ובתמונות בהן דמויות של קטינים בעירום, חלקם בעת שקיימו יחסי מין. הרופא נהג לשמור את הפרסומים במחשבו האישי ואף התקין תוכנה שאפשרה לו לשתף אחרים בפרסומים.

מחומר החקירה עולה כי מדובר בכ-190 אלף פרסומים אותם החזיק ושלח לאחרים באינטרנט. החשד נגדו התעורר לאחר שבמשטרה התקבל מידע מרשויות האכיפה באוסטרליה, שם נמצאו קבצים בעלי אופי פדופילי שמקורם במחשב השייך לברקאי. הרופא עצמו הודה בביצוע עבירת החזקת החומרים, אך הכחיש את דבר הפצתם. הוא הוסיף כי הוא מתנצל על ומתחייב לא לחזור על הדברים בעתיד.

במהלך דיון בנוגע לעתירה שהגיש נגד השעייתו מהעבודה, אמר ברקאי: "אני רופא 18 שנים, עברתי המון תפקידים, טיפלתי באלפי ילדים ומעולם לא הוגשה נגדי אף תלונה, מעולם לא. יש הבדל גדול בין עולמי הפרטי שעשיתי בו טעות במחשבי האישי בבית, שום דבר לא היה במרפאה. החוקרים עמלו שעות על המחשב שלי במרפאה ותוצאות הבדיקה שלהם היתה משפט קצר. לא נמצא דבר. הטעות נעשתה בעולם הווירטואלי. מאוד חשוב לי שתהיה ההפרדה הזאת. אתה יכול לראות סרט מתח על רצח בערב, זה לא אומר שאתה הולך לרצוח למחרת".

פרקליטתו של ברקאי, עו"ד שני יוסף, אמרה בדיון הבוקר כי בכוונתם לערער על ההרשעה והביעה התנגדות להתרת פרסום שמו של ברקאי. לפני כשבוע העביר ברקאי עצמו מכתב לשופט בית המשפט השלום, זאיד פלאח, ובו ביקש שלא להתיר את פרסום שמו כדי להגן על בנו. "חיי נהרסו כליל, ובהשאלה מעולם הרפואה, מצב חיי קשה עד אנוש. נפגעתי עמוקות כלכלית, מקצועית, חברתית ושמי הטוב אבד לעולמים", כתב.

הפרקליט בתיק מטעם פרקליטות מחוז חיפה, עו"ד ערן בר- אור, ציין כי בכוונתם לדרוש עונש של מאסר בפועל, אולם כעת ברקאי משוחרר. השופט פלאח ביקש כי לברקאי ייערך תסקיר מבחן, בטרם ייגזר דינו.

צילום: דניאל צ'צ'יק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ