עוז רוזנברג

הולך רגל כבן 86 נפגע אחר הצהרים (ראשון) באורח קשה מפגיעת הרכבת הקלה בירושלים, סמוך לכיכר צה"ל. הפצוע, תושב מזרח ירושלים, טופל במקום והועבר במצב קשה מאוד לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. בעקבות התאונה הופסקה זמנית תנועת הרכבות בעיר, אך שבה לפעול כסדרה כעבור שעה.

מבדיקה ראשונית של שוטרי אגף התנועה במשטרת ירושלים עולה כי הגבר חצה את פסי הרכבת בגבעה שמוליכה משער שכם לכיכר צה"ל, שעה שהרכבת נסעה מכיוון צפון לדרום. כתוצאה מהפגיעה, קטע מפגוש הרכבת ניתק.

גבי פרידסון, חובש איחוד הצלה שהיה בין הראשונים להגיע למקום אומר כי "עוברי אורח ונוסעים ברכבת סיפרו שראו אותו מתקרב לפסים. הנהג גם ראה אותו וניסה לבלום, אבל פגע בו. הפצוע סבל מפגיעת ראש ושכב מחוסר הכרה סמוך לרכבת. התחלנו בפעולת הנשמה ועצירת הדימום. שתיים-שלוש דקות אחר כך הגיעה ניידת של מגן דוד אדום ופינתה אותו לבית החולים".

מוסא זחייקה, עד ראייה, סיפר ל"הארץ": "הייתי במורד הגבעה, ראיתי את האיש הזה עובר כשהרכבת באה. הגעתי מהר למקום ואז ראיתי בן אדם שדרסה אותו הרכבת שוכב על הרצפה. הוא הוסיף כי "אני מכיר אותו מהעיר העתיקה, הוא הסתובב שם הרבה. הוא הרבה פעמים שיכור, שותה הרבה, אוסף בקבוקים".

מאז תחילת הפעלת הרכבת הקלה בקיץ אירעו מספר תאונות עם הולכי רגל, אולם זהו המקרה הראשון שבו נפצע אדם קשה כתוצאה מהפגיעה. אתמול נפצעה צעירה בת 20 באורח קל בשעה שירדה מהרכבת הקלה בעיר.

דובר הרכבת הקלה מסר כי "מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי נהג הרכבת פעל על פי התרגולת, צפר ובלם בלימת חירום. סיטי פס פתחה בתחקיר של נסיבות התאונה".

סייע בהכנת הידיעה: ניר חסון

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ