החשד: איים לרצוח את ראשי שלום עכשיו, שבוע אחרי שהואשם בפעולות תג מחיר

הצעיר איים על 7 בכירים בתנועה בעת ששהה במעצר בית לאחר שנחשד בהשחתת רכוש וריסוס כתובות נאצה בי-ם

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

כשבוע בלבד לאחר ששוחרר למעצר בית, הצעיר שנאשם בביצוע שורת פעולות תג מחיר בירושלים בחודשים האחרונים, נעצר שוב, לאחר ששב, על פי החשד, לאיים על פעילים בשלום עכשיו. על פי הערכות הוא יובא מחר להארכת מעצר.

בשעות אחרי הצהריים קיבלו שבעה מראשי התנועה מיילים אישיים ובהם איומים מפורשים לרצח. ההודעות נשלחו מכתובת המייל של הנאשם אשר אף לא טרח להסתיר את שמו, אשר עדיין אסור לפרסום באופן חריג. 

"בערך בשעה שלוש וחצי אני מקבל פתאום מייל עם איומים", משחזר אופנהיימר. "היה כתוב בו 'היום אתה מת'. אני מדבר עם האחרים ואז מסתבר לי שאני בכלל הייתי האחרון לקבלייל כזה. גם חגית (עופרן) קיבלה ועוד אחרים". לכל אחד מן הנמענים שלח הנאשם איום עם ניסוח שונה, אולם בכולם מדובר היה בקריאה לרצח. כך למשל לעופרן, ראש צוות המעקב של התנועה אחר הבניה בהתנחלויות, כתב הנאשם "חגית עופרן ז"ל", ואילו לדניאל בלומנשטיק, רכזת הפעילות באזור ירושלים, הוא כתב "אני יהרוג אותך. הסוף קרב" (השגיאה במקור). את כתובות המייל הוא השיג ככל הנראה מאתר האינטרנט של התנועה, שם מפורסמים שמות הפעילים המרכזיים ודרכי ההתקשרות עמם.

כזכור, ביום חמישי לפני כשבוע וחצי הוגש נגד הנאשם כתב אישום בגין הסתה לגזענות
והשחתת מקרקעין, זאת לאחר שהודה בחקירתו בביצוע שורה של פעולות ריסוס גרפיטי עם כיתובים דוגמת 'תג מחיר' ו'מוות לערבים'. הוא עשה זאת במספר מוקדים בירושלים והסביבה, בהם תחנת רכבת בבית חנינא ו בסניף של תנועת הצופים ביישוב מבשרת ציון.

הוא שוחרר למעצר בית וחויב לענוד על רגלו אזיק אלקטרוני. לבקשת סנגורו של הנאשם קבע בית המשפט כי יוטל צו איסור פרסום גורף על זהותו של הנאשם,אשר כולל גם איסור לפרסם את עיסוקם של האב והאם.

הכתובות שרוססו בביתה של עופרן,צילום: אפלבאום תומר

זמן קצר לפני שהתקבלה ההחלטה תקף האב צלמת עיתונות וכן מספר עיתונאים שנכחו באולם הדיונים ואמר בין היתר: "אתם בכלל יודעים מי אני?". הוא אף איים כי ידאג כי הנוכחים יילקחו לחקירה ויבלו את הלילה בבית המעצר. היום צפויים אנשי שלום עכשיו להגיש לבית המשפט בקשה להסרת החיסיון מעל שמו של הנאשם, שכן "יש פה אינטרס ציבורי שאנשים יידעו איך קוראים לבנאדם", אמר אופנהיימר. "אין סיבה להמשיך את הפרוטקציה שהילד הזה מקבל לעומת אחרים".

בתנועת שלום עכשיו כבר הגישו על כך תלונה למשטרת ירושלים. "בחוץ מסתובבים טיפוסים שקולטים את ההסתה שמגיעה מהדרג הפוליטי. מצער שגם כשנתפס חשוד המערכת לא ממצה איתו את הדין באופן מלא", מסרה התנועה. 

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה), הגיב לדברים ואמר כי "בריונים אלו, אינם ממחנה הימין, ובוודאי שלא מאוהבי ארץ ישראל".

מהקואליציה של הארגונים החברתיים, שותפות שראקה, נמסר כי "מה שהחל לפני כשנה עם דברי הנאצה הגזענים נגד ערבים של הרב שמואל אליהו, והמשיך בגל חקיקה אנטי-דמוקרטי מצד הממשלה, יצר אווירה ציבורית מסוכנת, שלפיה כל ד'אלים גבר- נגד ערבים ונגד יהודים שפועלים למען שוויון"

עורך דינו של הנאשם, יאיר גולן, אמר כי הוא עוד לא הספיק לדבר עם הנאשם. 

בהכנת הידיעה סייע יהונתן ליס

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ