החשוד באיומי רצח על אנשי שלום עכשיו כתב בפייסבוק: "גאה בעצמי"

ביהמ"ש האריך את מעצר הצעיר והתיר לפרסום כי אביו הוא עובד מדינה. שלום עכשיו: "עשו לו פרוטקציה"

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

בית משפט השלום בירושלים האריך אתמול בשבועיים את מעצרו של הצעיר שנחשד כי שיגר איומים על חייהם של שורת בכירים בתנועת שלום עכשיו. מדובר באותו צעיר שהואשם לפני כשבוע בשורה של פעולות תג מחיר בירושלים וסביבתה בחודשים האחרונים, בכללם איום טלפוני על חייו של מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, וריסוס כתובות "מוות לערבים" ו-"תג מחיר" על קירות משרדי התנועה בירושלים. בית המשפט סירב להסיר את צו איסור הפרסום על זהותו של החשוד ומשפחתו, והתיר לפרסם רק כי אביו הוא עובד מדינה.

האיסור על עיסוקו המדויק של האב ועל זהותו של החשוד עצמו עומדים לפי שעה בעינם. עם זאת, בתנועת שלום עכשיו הגישו אתמול בקשה נוספת להסרת החיסיון על זהות החשוד, ואם זו לא תתקבל - הם ככל הנראה יערערו על כך לבית המשפט המחוזי. "השערורייה הזאת של צו איסור הפרסום, הרי ברור לכולם מה מקור הצו הזה", טען לאחר הדיון איתי מזרב, רכז הפיתוח של התנועה, שאף הוא קיבל שלשום איום על חייו בדואר האלקטרוני. "אדם שמאיים שוב ושוב, שלוש פעמים, לציבור יש אינטרס עליון לדעת מיהו ולהיזהר ממנו... נראה לנו שהתפקיד של האבא משחק פה תפקיד משני לעומת הפרוטקציה שמופעלת פה".

בכותרת דואר הנאצה שקיבל מזרב לתיבת הדואר האלקטרוני שלו התנוסס הכיתוב "איתי מזרב ז"ל", ואילו בגוף המייל כתב החשוד "אני יהרוג אותך. הסוף קרב" (השגיאה במקור). "בשעות הצהריים, אמצע יום עבודה, אני פותח את המייל ורואה שיש שם איום לרצוח אותי", משחזר מזרב. "להפתעתי, אני רואה שהשם שלו (של החשוד) מופיע באופן גלוי. עכשיו השם הזה ישר קופץ לי, כי הבחור מוכר לנו לא מפעם אחת אלא פעמיים". מזרב וחבריו לתנועה מיהרו להגיש תלונה למשטרת ירושלים, שעצרה את החשוד בביתו - שם היה נתון באותה השעה במעצר בית, תחת פיקוח באמצעות אזיק אלקטרוני.

אתמול התברר כי בפרופיל הפייסבוק שלו, בו מזדהה החשוד בכינוי "ימני חזק", הוא אף מתרברב בביצוע עבירות הגזענות וההשחתה בהן הוא נאשם, וכן בכך שבילה זמן במעצר בגינן. כך, למשל, כתב במוצאי שבת על קיר העמוד הרשמי של פעיל הימין ברוך מרזל: "זה היה כיף להפחיד את שלום עכשיו ולקבל מחמאות". שלוש שעות לפני ששלח את האיומים לאנשי שלום עכשיו, כתב אתמול בשורת הסטטוס שלו: "השתחררתי ממעצר לפני שלושה ימים ועכשיו מחכה לי מעצר בית באיזוק אלקטרוני ארוך... אבל אני גאה בעצמי על התג מחיר שעשיתי למרות שזה רק צלצולים". עוד הוסיף: "אין ערבים אין פיגועים".

עורך הדין יאיר גולן המייצג את החשוד אמר אתמול לאחר הדיון: "אין מחלוקת שהעבירות לא בוצעו על רקע אידיאולוגי כלשהו או השקפת עולם ימנית, אלא על רקע של בעיות אישיות שהחריפו לאחרונה. גם התביעה לא חולקת למעשה שהוא פעל באופן עצמאי". באשר לקביעת בית המשפט כי הוא כשיר לעמוד לדין אמר גולן כי "הוא לא פסיכוטי, כלומר מבחינה משפטית הוא מסוגל לעמוד לדין, אבל יש לו בעיות אישיות שגרמו לו לעשות את מה שעשה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ