הותר לפרסום שמו של השוטר שחשוד בהזמנת רצח

הותר לפרסום כי אבנר אברהם, רכז מודיעין ותיק במשטרה, חשוד שהזמין את רצח בעלה לשעבר של בת זוגו. בנוסף הוא חשוד בסחר באמל"ח

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי

שופטת בית משפט השלום בנצרת, אילנית אימבר, התירה אתמול (שני) לפרסום, בעקבות בקשת "הארץ", כי אבנר אברהם הוא השוטר שנעצר לפני שבועיים על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בחשד שפנה לגורמים עברייניים כדי שירצחו את בעלה לשעבר של בת-זוגו. מעצרו הוארך עד יום חמישי ובכוונת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) להגיש הצהרת תובע, במטרה להגיש כתב אישום. החשוד ערער אתמול על ההחלטה להתיר פרסום שמו אולם בדיון נוסף הבוקר נדחה הערעור.

אברהם, רכז מודיעין ותיק במשטרה, חשוד שהעביר כסף לידי רוצח שכיר כדי שירכוש אקדח, וכן בעבירות של ניסיון לרצח, שידול לרצח, קשירת קשר לביצוע פשע, סחיטה באיומים וסחר באמל"ח. בת זוגו נעצרה אף היא במהלך החקירה וגם נגדה עומדים חשדות בניסיון ושידול לרצח. לדברי עו"ד מראם יונס מהסנגוריה הציבורית, המייצגת את האשה, היא מכחישה את החשדות המיוחסים לה. היא שוחררה לפני חמישה ימים ממעצרה.

בהחלטה אתמול להאריך את מעצרו של אברהם, שנעצר כבר לפני שבועיים, כתבה השופטת כי "בשלב זה החשדות הפכו למוצקים יותר. החשד הסביר הפך לחשד אשר מהווה תשתית איתנה יותר ואין חולק כי גם בשלב זה הראיות החדשות שנאספו תומכות בבקשת הארכת המעצר שהונחה בפני".

השוטר אבנר אברהם מובא לדיון בהארכת מעצרו, אתמולצילום: אליהו גיל

עשו לנו לייק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות מהארץ לפייסבוק שלכם

סניגורו של אברהם, עורך הדין ארז מושקוביץ מהסנגוריה הציבורית, טען כי "המתלוננים נגד החשוד הם אסופה של גורמים עברייניים שמנסים כעת לנצל את עובדת היותו עצור ומנסים להפליל אותו ככל יכולתם בכדי להשיג טובות הנאה מהמדינה, בין בסגירת תיקים פליליים ובין אם בהפחתת תקופות מאסר למי שנאסר לתקופה של מעל ל-10 שנים". עו"ד מושקוביץ ציין כי "מדובר במי שהיה שוטר מאויים בדרגה הגבוהה ביותר ולטענתו לא קיבל סל אבטחה מתאים לרמת האיום".

מלבד בני הזוג נעצרו במהלך החקירה 3 חשודים נוספים, בהם גם אחיה של האשה, החשוד בעבירות נשק, אדם נוסף המעורב בתיווך וכן מי שהיה אמורים לבצע את שליחותו של השוטר ולבצע את הרצח.

אברהם, שהינו החשוד המרכזי בפרשה, משרת כאמור כרכז מודיעין שנים רבות במשטרה. במהלך הדיון אתמול, כמו גם בדיונים הקודמים, העלה עו"ד מושקוביץ את החשש לביטחונו של השוטר החשוד והתברר כי מדובר בשוטר שהיה מאויים בדרגה הגבוהה ביותר של רשימת המאוימים במשטרה. לטענת מושקוביץ, פרסום שמו מעלה חשש כבד לפגיעה בו ובבני משפחתו.

בעלה לשעבר של האשה הורשע לפני כשנתייים בתקיפתה ונשלח ל-40 חודשי מאסר, מהם כבר ריצה 17 חודשי מאסר, עד שזוכה בחלק מהסעיפים לפני כשבועיים. בצעד חריג ביותר הורה בית המשפט לשחרר את האסיר מכלאו ולנהל את המשפט כשהוא משוחרר, עוד בטרם זוכה מאשמה.

במקרה אחר הוגש כתב אישום נגד אחיו של הבעל לשעבר וחברו, בטענה כי הציתו את מכוניתה של האשה כנקמה על הפללתו של בעלה לשעבר, אולם לאחר מכן בוטל כתב האישום, כשהובהר כי מדובר בתלונת שווא. אברהם, שהיה אז רכז מודיעין במשטרת משגב, הוא שכתב את המזכר המשטרתי על הצתת הרכב. על פי המזכר, המתלוננת, שניהלה רומן עם אברהם, התקשרה לביתו לפנות בוקר וסיפרה לו על ההצתה. סניגורם של החשודים בהצתה, עו"ד שלומי בלומנפלד, שכר חברת חקירות שגילתה כי בין המתלוננת לבין השוטר יש רומן. עוד התגלה כי הרכב המוצת שייך בכלל לאברהם.

דבר הרומן בין אברהם לבין המתלוננת לא הובא על ידי המשטרה לידיעת הפרקליטות, שהחליטה לסגור את תיק ההצתה. בינתיים כבר הגישו השניים שנחשדו בהצתה תביעה אזרחית נגד אברהם ונגד משטרת ישראל, בגובה מיליון שקלים וככל הידוע גם הגרוש, שישב לחינם בבית הסוהר, צפוי להגיש תביעה נגד אברהם ונגד המדינה.

לדברי עו"ד בלומנפלד "כתב האישום נגד הלקוח שלי, בעלה לשעבר של החשודה, הוא חלק מהעלילה שנרקמה נגדו. פרשת השוטרים הנוקמים מנהריה היא כלום לעומת המקרה הזה. ללא ספק מדובר כאן בסיפור מסריח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ