וינשטיין: מי שינסה לפגוע בעצמאות בית המשפט העליון, ימצא בי אויב מר ועיקש

היועץ המשפטי התייחס להצעות החוק שנועדו להגביל את בית המשפט העליון, וחשף פרטים משיחתו בנושא עם רה"מ. נתניהו: יש שופטים בירושלים

רויטל לוי-שטיין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל לוי-שטיין

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, התייחס היום (שלישי) בכנס הפרקליטים באילת להצעות החוק שנועדו להגביל את בית המשפט העליון. "כאשר דבר חוק השימוע הובא לידיעתי וכשראיתי את הדברים האלה, התקשרתי לראש הממשלה ואמרתי לו שהצעת חוק כזו לא תעבור", אמר וינשטיין, "היא צריכה להיות מסולקת לאלתר".

היועץ המשפטי ציין כי אמר לנתניהו: "על שמי לא תופיע הצעת חוק זו וגם לא על שמך. ראש הממשלה אמר לי, 'אדוני היועץ, אל תדאג - היא לא תופיע לא על שמי ולא על שמך'". וינשטיין הוסיף כי "בית המשפט שלנו הוא לתפארת, שומר על שלטון החוק וזכויות האזרח. אסור לפגוע בבית המשפט העליון ובבתי המשפט, וכל אימת שיעשה ניסיון לפגוע בעצמאות בית המשפט העליון ימצאו בי, היועץ המשפטי לממשלה, אויב מר ועיקש. לא יהיה כדבר הזה".

עשו לנו לייק וקבלו את כל הידיעות והחדשות לפרופיל הפייסבוק שלכם

גם נתניהו שנאם בכנס התייחס לסערת הצעות החוק ואמר כי "העקרונות של הכרזת המדינה כמדינה יהודית דמוקרטית מחייבים אותנו. אין דרך לנהל דמוקרטיה בלא איזון בין הרשויות. בגין שאל – 'יש שופטים בירושלים?' ואני אומר – יש שופטים בירושלים, יהיו שופטים עצמאיים בירושלים ובמשמרת שלי נגן על עצמאות בית המשפט".

ראש הממשלה הוסיף עוד כי "צריך לשמור על עקרון הפרדת הרשויות ובית משפט עצמאי, חונכתי על המסורת הזאת אשמור על המסורת הזאת. צריך לשמור על איזון בין הרשויות ואנחנו נשמור על זה".

גם פרקליט המדינה משה לדור התייחס לסדרת הצעות החוק בכנס באילת, ואמר כי "כולנו שומעים קולות שצריכים להדאיג אותנו". לדור העביר גם ביקורת על פרקליטים לשעבר התוקפים את הפרקליטות ואמר כי "אני לא יודע למה הם מתנהגים כך ומה קרה". הוא הוסיף כי אחת מהמטרות שלו היא לתקן את הרושם ואת אמון הציבור בפרקליטות. "אסור לנו להפקיר את מידת אמון הציבור ואנחנו מחזקים את התחום באמצעות דוברות".

צילום: מיכל פתאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ