עבודות שירות לשני גברים שסחטו חסיד ברסלב: איימו כי יחשפו שתקף נערה

הסוחטים איימו על החסיד כי יחשפו קלטת המוכיחה שתקף מינית נערה בת 14. כספי הפיצויים יועברו למרכז לנפגעות תקיפה מינית

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

ששה חודשי עבודות שירות נגזרו בשבוע שעבר על שני גברים שסחטו עשרות אלפי שקלים מחסיד מקהילת ברסלב ביישוב בגליל התחתון, בטענה כי תקף מינית נערה. על השניים נגזר גם לשלם פיצוי של 17,000 שקלים כל אחד למתלונן, אשר התחייב מצידו להעביר הכסף למרכז לנפגעות תקיפה מינית. מכתב האישום נגד שני הנאשמים עולה כי העברות הכספים מידי הנסחט אליהם התבצעו בקבר רבי שמעון בר-יוחאי במירון.

הפרשה התפוצצה לפני שנה בדיוק, בשעה שנערה בת 14 טענה בפני ידידה, בן ה-15, כי חסיד ברסלב ביצע בה מעשים מגונים שנה קודם לכן, בשעה שהסיע אותה במכוניתו. השניים החליטו לסחוט אותו ולצורך כך הקליטה הנערה את התוקף, לכאורה. בשיחה אכן אמר לה אותו אדם כי הוא מצטער, מבקש סליחה ומקווה כי תמחל לו, וציין כי אסור שאיש ידע על שארע ביניהם.

נגד הנסחט היה קשה לגבש כתב אישום, וגם שני תיקי החקירה שנפתחו לנער ולנערה נסגרו. ידידה של הנערה פנה לשני מבוגרים, שאחד מהם קרוב משפחה של אותו חסיד ברסלב. השלושה החליטו כי יאיימו על הנסחט בהפצת הקלטת בקרב הקהילה אם לא ישלם להם 20 אלף דולר.

בשיחה הראשונה עם החסיד דרשו ממנו השלושה כי בו בערב כי יעביר לידיהם 10,000 שקלים בקבר הרשב"י, וכך אכן קרה. במעמד מסירת הכסף אמרו לו כי אם לא יעביר בתוך שבוע 30,000 שקלים נוספים הקלטת תפורסם, ואם ישלם את אותו סכום - הקלטת תמחק. בשבוע וחצי שלאחר מכן, בשלוש הזדמנויות שונות, העביר הנסחט לידיהם עוד 30,000 אלף שקלים.

בא-כוחו של אחד הסוחטים, עו"ד עבד פאהום מהסניגוריה הציבורית, הגיע להסדר טיעון עם התביעה ולפיו, כאמור, ישלם הנאשם פיצוי כספי ויישלח לשישה חודשי עבודות שירות. שופט בית המשפט המחוזי בנצרת, שאהר אטרש, קיבל את הסדר הטיעון, כמו גם הסדר דומה לגבי הנאשם השני.

הנסחט הסכים להסדר לפיו יעביר כספי הפיצויים למרכז לנפגעות תקיפה מינית, מבלי שיצטרך להודות במעשים בהם הואשם על ידי הנערה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ