מאסר עולם לאדם שרצח אשה והמשיך להתגורר בדירתה בחיפה

גופתה של הנרצחת נתגלתה לאחר כחודש וחצי לאחר הרצח, בסוף 2010, כשבעל הבית הגיע לדירתה. השופטים: מעשי הנאשם כאילו נלקחו מסרט אימה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט המחוזי גזר מאסר עולם על פיוטר רבינוביץ', צעיר בן 25 מבת ים, אשר הורשע ברצח נדיה ולנקינה בדירתה השכורה בנוה דוד בחיפה, בדצמבר 2010. רבינוביץ' השאיר את גופתה של ולנקינה, 39, בדירה, ונשאר בה שלושה שבועות. גופתה התגלתה כחודש וחצי לאחר שנרצחה, בזכות בעל הדירה שהגיע למקום לאחר שהתקשה להשיג את ולנקינה בטלפון.

רבינוביץ' הורשע בעבר באיומים על אמו והחזקת סם, ונשלח למוסד הגמילה אילנות. ב- 16 בדצמבר 2010 הוא ברח מהמוסד וחמישה ימים לאחר מכן פגש את ולנקינה וסיפר לה כי אין לו מקום ללון בו, והיא הציעה לו להתארח בדירתה.

כעבור חמישה ימים ביקשה ממנו להשתתף בתשלום עבור השימוש בדירתה, ושאם לא כן יאלץ לעזוב. ולנקינה נכנסה להתקלח ובצאתה רבינוביץ' הצמיד לגופה סכין, קשר את ידיה מאחורי גבה, כרך צעיף סביב צווארה, והותיר אותה עד שלבסוף נחנקה. במשך שלושה שבועות מאז האירוע, המשיך רבינוביץ' להתגורר בדירתה וגנב ממנה כספים בעזרת כרטיס האשראי שלה, וכן גנב את המחשב, המקלדת, די.וי.די, תכשיטים ועוד.

פיוטר רבינוביץ' בבית המשפט במרץ 2010צילום: פריד חגי

רק ב-11 בפברואר התגלתה גופתה של ולנקינה, לאחר שבעל הדירה שלא הצליח לצור עמה קשר נכנס לדירה וגילה את גופתה. הוא ביקר במקום קודם לכן ואף הזעיק משטרה וכוחות הצלה, שביצעו סריקה מהירה ועזבו בלא שהבחינו בגופה, שהיתה מוטלת ללא רוח חיים מתחת למיטה כשהיא מכוסה בשמיכה.

הרכב בית המשפט המחוזי בחיפה בראשות אב בית הדין יוסף אלרון והשופטים משה גלעד ואברהם אליקים, אימץ את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים, וגזר על רבינוביץ' מאסר עולם בגין הרצח, ועוד חמש שנות מאסר שירוצו בחופף בגין שאר העבירות, ביניהן גניבה, בריחה ממשמורת ודרישת נכס בכוח.

השופטים ציינו בפסק הדין כי "מעשי הנאשם כאילו נלקחו מתסריט אימים. הנאשם איבד כל צלם אנוש, התנהגותו חסרת לב ומבטאת את הרוע בהתגלמותו, ומעשיו מעוררים חלחלה, סלידה ושאט נפש". עוד הזכירו השופטים כי בעת האירוע היתה תקופת חורף קרה, וולנקינה סבלה מכאבים כרוניים בגבה אליהם היה הנאשם מודע, וכי טופלה בכדורים יומיומיים להקלה על כאביה. לדברי השופטים, מכדורים אלה "נהנה" הנאשם כ"מיכרה סמים" חופשי במשך ימים ארוכים.

לדיון בבית המשפט לא הגיעה משפחתה של ולנקינה, שחיתה בגפה, ולא משפחתו של רבינוביץ'. רבינוביץ' אמר בבית המשפט כי הוא מצטער על מעשיו. סניגורו, עו"ד ויסאם עראף מהסניגוריה הציבורית, אמר בתום הדיון כי "נסיבות התיק קשות. מדובר באדם שנפל בגיל צעיר לסמים ונכנס להליך גמילה, אך נזרק מההליך וחזר להשתמש בסמים. הסמים גרמו לו לאבד כל צלם אנוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ