כתב אישום: רכז המודיעין במשטרה הזמין את רצח הגרוש של בת זוגו

מעצרו של אבנר אברהם, שביקש מאדם שהכיר בעבודתו לחסל את הגרוש, הוארך עד תום ההליכים. הנאשם טוען כי חייו היו תחת איום

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (שני) כתב אישום נגד אבנר אברהם, בן 43, מנהריה, רכז מודיעין ובלש במחוז הצפוני של המשטרה, בגין ניסיון רצח הגרוש של בת זוגו. בנוסף, מואשם אברהם בהחזקת נשק שלא כדין ועבירות מרמה והפרת אמונים.

מכתב האישום עולה כי באוגוסט 2010 פנה אברהם לעומר אבו דהוף, אותו הכיר במסגרת תפקידו המשטרתי, ושילם לו כדי שיתנקש בחייו של ויסאם גאודת יאסין, בעלה לשעבר של בת זוגו. לפי כתב האישום, למרות סירובו של עומר, אברהם שב והפציר בו לבצע את ההתנקשות, הציע לו סכום של 14 אלף שקל לרכישת הנשק לביצוע המעשה והבטיח לשלם לו סכום של 50 אלף שקל לאחר שהרצח יבוצע.

מבקשת המעצר של מח"ש עולה כי אברהם הודה בעיקר העובדות שמפרט כתב האישום, לרבות תשלום הכסף לעומר לצורך מעשה ההתנקשות. עוד עולה כי עומר ובת זוגו של אברהם, סוהא יאסין, הפלילו אותו בחקירתם. בת הזוג אישרה כי אברהם סיפר לה לאחר מעשה, ששילם לעומר כסף עבור ההתנקשות בויסאם. עוד עולה כי מח"ש ביצעה האזנות סתר לאברהם, המחזקות את הראיות בכל הנוגע להעברת סכום כסף מאברהם לעומר.

שופט בית משפט המחוזי בחיפה, רון שפירא, האריך היום את מעצרו של אברהם עד תום ההליכים. סגן מנהל המחלקה לחקירות שוטרים, עו"ד משה סעדה, אמר בתגובה להגשת כתב האישום כי "אברהם ניצל את מעמדו וסמכותו כאיש משטרה לשכור אדם שאותו הכיר במסגרת פעילותו המשטרתית והפציר בו לבצע התנקשות באדם איתו נמצא בעימות על רקע רומנטי. בתיק ישנן ראיות למכביר. אברהם הודה במרבית עובדות כתב האישום, לרבות המפגשים, תשלום הכסף ומטרת תשלום הכסף".

אברהם הכיר את סוהא יאסין ב- 2009, כששימש רכז מודיעין בתחנת שפרעם. סוהא היתה נשואה אותה עת לויסאם. בין השניים התפתח קשר רומנטי, ובהמשך הם עברו להתגורר יחדיו. בין אברהם וסוהא לבין משפחתו של ויסאם ומשפחתה של סוהא שררה מתיחותה, בעקבותיה הוכרז אברהם כמאוים.

עו"ד שאדי דבאח, שייצג את אברהם עד לשבוע שעבר אמר בדיון קודם בתיק כי אברהם "מאוים על חייו בשלוש השנים האחרונות, כולל מידע קונקרטי שעומדים לחסל אותו". אברהם, לטענתו, חשש כי הגרוש מבקש לנקום בו ובסוהא בשל טענותיו כי תפרו לו תיק ומשום שעזבה אותו לטובת אברהם. "האיומים עליהם הלכו וגברו והוא לא זכה להגנה הראויה", טוען הסנגור. "אפילו לחצן מצוקה לא התקינו בביתו".

לעומתו, הבהיר סגן מנהל מח"ש כי "בשום מצב אדם לא לוקח חוק לידיו, ובמיוחד לא איש משטרה. אדם שחש מאוים צריך להגיש תלונה ולא לנצל את מעמדו כדי לשכור את שירותיו של אדם שהכיר במסגרת תפקידו כדי לבצע התנקשות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ