דרס מחבל שדקר את אשתו, ונידון לעבודות שירות

דוד מזרחי הודה במסגרת עסקת טיעון כי דרס שוב ושוב את המחבל שפצע את אשתו, ותקף בטעות פצוע אחר בפיגוע בקריית ארבע ב-2009

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר שלושה חודשי עבודות שירות על דוד מזרחי, תושב קרית ארבע שדרס מחבל שדקר את אשתו.

האירוע התרחש בנובמבר 2009, לאחר שהמחבל וסיה מסוודה הגיע לתחנת הדקל בכניסה לקריית ארבע מצוייד בגרזן וסכין. הוא נכנס לחנות שבבעלותם של מזרחי ואשתו והתנפל על תמר, אשתו של הנאשם ודקר אותה בגרונה. לאחר מכן הוא רץ החוצה ודקר את משה סלפתי, שניהם נפצעו באורח קל. חיילים שהיו במקום הצליחו לכתר את מסוודה וירו לעבר רגליו. הוא נפצע ונפל.

הנאשם, דוד מזרחי, שמע על הפיגוע מאשתו שהתקשרה אליו ואמרה: "דוקרים אותי, דוקרים אותי", הוא הגיע לתחנת הדלק וחיפש אותה. לדברי השופטים, משלא מצא אותה חשב שנפצעה קשה. בסערת הרגשות הוא תקף בטעות את סלפתי, שישב פצוע, מפני שחשב שהוא המחבל. כשהתבררה לו טעותו, הוא נכנס לרכב ונסע לעבר החיילים שכיתרו את מסוודה. הוא הדף את החיילים ודרס את מסוודה, ששכב פצוע על הכביש. מסוודה נפצע באורח קל. הוא אף נסע שוב לאחור כדי לדרוס את מסוודה בשנית. האירוע תועד במצלמת וידאו על ידי עובר אורח והפך לסרטון פופולרי באינטרנט (אזהרה: התמונות קשות לצפייה).

מזרחי הודה במסגרת עסקת טיעון בעבירה של חבלה חמורה. בגזר הדין מפרטים השופטים את מצבו האישי הקשה לאחר ששני ילדיו הבוגרים מתו - בתו מפליטת כדור ובנו בתאונת דרכים. "האיזון העדין אליו הגיע הנאשם בכוחותיו הדלים הופר באחת עת שמע על פציעתה של אשתו. מששמע כי הוא עומד לאבד בשלישית בן משפחה קרוב, הגיב הנאשם באימפולסיביות ולא בצורה מחושבת", כתב סגן הנשיאה, השופט צבי סגל.

"הנאשם אכן חש באופן אמיתי שנקלע למעגל חיים בלתי אפשרי, אשר ביטא, מבחינתו, לא יותר מאשר מצוקה אדירה עת נודע לו על המעשה שביצע המחבל כלפי אשתו. אנו מוכנים לצאת מנקודת מוצא, כי הנאשם אכן סבל קשות כתוצאה ממה שנגרם לאשתו. "יחד עם זאת", ציין השופט, "לא נוכל ליתן הכשר לתיעול תסכוליו לביצוע מעשה עבירה חמור. מצוקתו של הנאשם, גם שעה שהיא רצופה אמונה כנה במעשהו, חייבת הייתה שלא להיות מוכתמת באיסור; ובמקרה זה קיים על פי החוק הישראלי איסור חמור".

סגל ביקש להטיל על מזרחי, בנוסף לעונש עבודות השירות גם עונש של שלושה חודשי מאסר בפועל, אך שני השופטים האחרים משה דרורי ובן ציון גרינברגר, דחו הצעה זו והותירו רק את העונש של עבודות השירות.

"אינני סבור, כי בנסיבות המיוחדות של תיק זה, רשאים אנו, אם אכן כנים אנו בהפעילנו שיקולים של רחמים, חסד וחמלה, לשלוח את הנאשם למאסר בפועל. בכך, אנו נפגע בו קשה, ובמידה מסוימת נסכן אותו. לא פחות, נפגע קשה באשתו, שכבר עברה חוויית ניסיון לרצח, אם נשאיר אותה לבד בביתה, כאשר בעלה מרצה עונש מאסר בפועל בכלא", כתב השופט דרורי. בנוסף נגזרו על מזרחי 12 חודשי מאסר על תנאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ