17 פרות הורעלו למוות סמוך למושב ספסופה בגליל העליון

הרעלת הפרות הוא הנשק הקטלני והכואב ביותר במלחמת מגדלי הבקר שמשתוללת כבר מספר שנים בגליל-העליון

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

17 פרות מעדר של בוקר מכפר גוש-חלב הורעלו למוות היום (שלישי) סמוך למושב ספסופה שבגליל העליון. הרעלת הפרות נעשתה כנראה כחלק מניסיונות לנשל את בעל העדר משטחי המרעה שלו.

הפרות הורעלו ככל הנראה ברעל הקטלני מסוג "טמיק". פקחי רשות הטבע והגנים הגיעו למקום ושלחו דגימות לצורך זיהוי החומר הרעיל. הפקחים סרקו את האיזור בכדי לבדוק האם נפגעו גם חיות בר ועופות דורסים בהרעלת שרשרת, כתוצאה מאכילת הפגרים, אך נכון לעכשיו החשש התבדה.

חוקרי משטרה מתחנת צפת חוקרים את המקרה. במהלך היום נחקר חשוד ששוחרר בסיום החקירה. החקירה מתנהלת ביחד עם משמר הגבול.

הפרות המורעלות סמוך למושב ספסופה שבגליל העליון צילום: אלי אשכנזי

הרעלת הפרות הוא הנשק הקטלני והכואב ביותר במלחמת מגדלי הבקר שמשתוללת כבר מספר שנים בגליל-העליון. תופעת ההרעלות כאמצעי ל"סגירת חשבונות" בין בוקרים הפכה לדבר שכיח בגליל, דבר שהביא כמעט להכחדת אוכלוסיית הנשרים בצפון. בסכסוכי הבוקרים בגליל בשנים האחרונות הורעלו למוות עשרות פרות וכן מספר סוסים.

אחת מתוצאות הלוואי הקשות של הרעלות הבקר היא הפגיעה באוכלוסיית הנשרים. הידלדלות הנשרים בצפון הפכה לנושא מדאיג. אנשי המקצוע משוכנעים כי גורם המוות ההמוני המרכזי בקרב הנשרים הוא הרעלה.

הרעלות הבקר בגליל ובגולן הפכו כבר לעניין שבשגרה בשנים האחרונות. שיאן של ההרעלות באזור במת הגליל היה בחודשים פברואר- מאי 2004. במאי הורעלו למוות 17 נשרים שנמצאו בנחלים דישון, עמוד, גמלא ויהודיה כשבגופם שרידי רעל ה"טמיק". במטע באזור מושב דישון מצאו אז פקחי הרשות פגרי תרנגולות שכנראה הורעלו באותו סוג רעל, ה"טמיק". לאחר חודש נמצא פגר של עזנייה שחורה, שנחשב לעוף דורס נדיר, שככל הנראה מת גם כן מהרעלה.תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ