הנפגעות וארגוני הנשים שבעי רצון, אך לא שמחים

רויטל בלומנפלד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל בלומנפלד

עבור הנפגעות בפרשת קצב וארגוני הנשים שהתייצבו לצדן כניסתו של הנשיא לשעבר לבית הכלא אינה נקודת ציון משמחת. "מטבע הדברים, א' חשה שהצדק נעשה, איך אין בלבה שמחה. אין שום דבר משמח בפרשה העגומה הזו", אמר אתמול עורך הדין של א' ממשרד התיירות, דניאל סרור, לאחר שיחה עמה.

מיכל רוזן, מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, מסרה כי "הפרשה מבחינתנו תמה ונשלמה. מערכת הצדק אמרה את דברה, שתי הערכאות החשובות קבעו שהוא אנס סדרתי, נתנו את אמונן המלא בנפגעות, ומבחינתנו זו הנקודה המכוננת והמשפיעה".

לדבריה, "לאורך כל הפרשה, כל פעם שהיתה התעוררות תקשורתית סביב הנושא, ראינו עלייה משמעותית בשיחות הסיוע לנשים ולגברים, ואפילו ראינו מגמה של פנייה למשטרה בעקבות הכרעת הדין של קצב". רוזן מציינת כי תגובות הנפגעות שונות ומגוונות - "מכאלו שהתוצאה של ההליך המשפטי עודדה אותן לפנות אלינו ולסיוע משפטי, ועד אלו שעינוי הדין של חמש שנים וחצי דווקא הרתיע אותן".

באשר לאפשרות קיצור המאסר בשל התנהגות טובה, מסרה רוזן כי "אנחנו לא עוסקות בשאלות של כמה הוא יישב או אם יישב. כמובן שלא נסכים שיחונו אותו אבל אנחנו לא מתעסקות בנקמה, לא מחפשות אותה.

"לא מעניין אותנו באילו תנאים הוא ירצה את עונשו, אלא עשיית הצדק היא החשובה. צריך לזכור שלא הוא הקורבן בפרשה הזאת, הקורבנות האמיתיות בפרשה הזאת הן הנפגעות, שימשיכו לסחוב את הסבל הזה כל ימי חייהן", הוסיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ