נפתח משפטו של הרב אלון בגין ביצוע מעשים מגונים

הרב, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית, הכחיש כי ביצע עבירות מיניות ודרש לקיים משפט פומבי

עוז רוזנברג
עוז רוזנברג

משפטו של הרב מוטי אלון, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בשניים מתלמידיו, נפתח היום (רביעי) בבית המשפט השלום בירושלים. סנגורו של הרב אלון, עו"ד יעקב רובין, אמר בדיון כי מרשו יודה בחלק מן העובדות בכתב האישום, אולם רק באלו שאין בהן כשלעצמן משום עבירה פלילית. הוא הבהיר עוד כי הרב יכחיש ביצוע מעשים מיניים כלשהם בתלמידיו. בנוסף, הרב אלון דרש כי המשפט יהיה פומבי.

אחותו של מוטי אלון, אביטל, הביעה תמיכה ברב, שהגיע לבית המשפט מלווה בבני משפחתו וחבריו. "אנחנו אוהבים אותו הכי בעולם", אמרה.

נגד הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית הוגש כתב אישום בגין שני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף, עבירות אותן ביצע לכאורה ב-2003 ו-2005. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים.

הרב מוטי אלון בפתיחת משפטו, היוםצילום: גיל יוחנן

המקרה הראשון המיוחס לרב בוצע נגד התלמיד ב', בן 17 בעת ביצוע המעשים. מכתב האישום עולה כי בדצמבר 2002 החל ב' ללמוד בישיבה וראה ברב אלון מושא להערצה. חודש לאחר מכן נפטר אדם המקורב ל-ב'. לפי כתב האישום, במהלך תפילת הערבית זימן אותו הרב לחדרו אחרי התפילה.

הרב ליווה את ב' אל לשכתו, ובתואנה כי הוא מבקש לנחם אותו, חיבק את ב' וליטף אותו. הוא אף הושיב אותו על הספה, שם הוריד את משקפיו של ב', הצמיד אותו אליו והחל לנשקו באזור הצוואר והעורף כשהוא מדרבן אותו לפרוק את כאבו.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מהשתלשלות האירועים העולה מכתב האישום, כעבור זמן מה, נחלץ ב' מאחיזת הנאשם, ויצא מן החדר. אולם זמן קצר אחר כך מסר לו אחד התלמידים כי הרב מחפש אותו וכי הוא מבקש כי יבלה בביתו את הלילה. לאחר התלבטות נעתר ב' להצעה והגיע לבית הרב, שם שב הנאשם על מעשיו מתחילת הערב. כעבור כרבע שעה חדל ממעשיו ופרש לישון בחדרו. מספר שבועות לאחר מכן הגיע ב' לשיחה אישית עם הנאשם. הוא שב על מעשיו- נישק, חיבק וליטף את ב'.

מוטי אלון. מכחיש ביצוע עבירות מיןצילום: גיל יוחנן

האישום השני בכתב האישום מתייחס למעשים אשר בוצעו כשנתיים לאחר מכן נגד א', גם הוא בן 17 בעת ביצוע המעשים, אולם בניגוד ל-ב', הוא לא היה תלמידו של הרב אלון. לפי כתב האישום הגיע א' לרב אלון בעצת חבר, בשל מצוקה אישית בה היה נתון וביקש עצה.

הפגישה בין השניים נערכה בשכונת גבעת שאול בירושלים, במשרדי עמותת "מבראשית", בראשה עמד הנאשם באותן שנים. במהלך הפגישה הושיב הנאשם את א' צמוד אליו באופן שהסב לו אי נחת, ליטף אותו בפניו ובמקומות שונים בגופו מעל לבגדיו. א' ניסה להתנגד, אולם הנאשם המשיך ללטפו ואמר לו כי הוא "מתוח". בשלב מסוים קירב הנאשם את פניו לאלו של א' ונשק על פניו למשך זמן ממושך. בתום דקות ארוכות עזב אותו הנאשם ושילח אותו לדרכו.

כחודשיים לאחר מכן הציע חבר ל-א' להצטרף לאליו לשיעור בישיבת "הכותל". א' ניאות להגיע, אולם לא ידע כי הנאשם הוא ראש הישיבה. לאחר השיעור זיהה הנאשם את א', פנה אליו והזמינו להתלוות אליו לבית המדרש תוך שהוא מחבק אותו. א' לא התנגד, ולאחר שהנאשם סגר את הדלת, הוא הצמיד את א' אליו ללא שיחה של ממש, הושיבו על ברכיו והחל לחכך את איבר מינו בו תוך שהוא אוחז במותניו. לאחר זמן מה הוא חדל ממעשיו ושילח את א' לדרכו.

בכל אחד מן המקרים חתם הנאשם את המפגשים באמירה בקול של ברכת כהנים. כתב האישום קובע כי כל המעשים נעשו על מנת לספק את צרכיו המיניים של הנאשם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ