משרד המבקר: יש לנו די ראיות כדי לסכם את דו"ח הרפז

במשרד אומרים כי "החקירה מתקרבת למיצוי" בעקבות פרסום עדות האלוף גלנט הבוקר ב"הארץ". אמש החליט היועמ"ש לא לאסור על הרפז לצאת לחו"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

במשרד מבקר המדינה אומרים כי ברשות המשרד ישנם די ראיות ומסמכים כדי לסכם את הדין וחשבון בפרשת מסמך הרפז. הדברים נאמרו בעקבות הפרסום ב"הארץ" היום (רביעי) בדבר עדותו של האלוף יואב גלנט בפרשת המסמך.

בועז ענר, המשנה למנכ"ל המשרד, אמר היום לגלי צה"ל כי "אני חושב שהחקירה מתקרבת למיצוי. אנחנו עתידים להוציא בטווח הסביר מה שנקרא אצלנו 'פנייה', טיוטה ראשונה. אני סבור שיש לנו מספיק מסמכים וראיות כדי לשקלל ולסכם את עמדתנו. אנחנו מתקרבים לשלב מאוד משמעותי בתהליך הזה".

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, הודיע אתמול כי החליט שלא לאסור יותר את יציאתו מתחומי המדינה של סגן-אלוף (מיל') בועז הרפז, שהודה בחקירתו במשטרה בזיוף המסמך. יציאתו של הרפז מהמדינה נאסרה במשך יותר משנה, בנימוקים של חשש לפגיעה בביטחון המדינה, גם משום שהמשטרה חקרה חשדות נגדו בפרשה של אי סדרים לכאורה במערך המבצעים המיוחדים (מ"מ) באגף המודיעין במטכ"ל.

וינשטיין נימק את שינוי החלטתו בכך ש"בהתחשב בעוצמת הפגיעה בזכות יסוד חוקתית של אזרח ישראלי ובהתחשב בכך שיציאת הרפז נמנעה במשך זמן רב, יש להפסיק לעצור את יציאתו".

צילום: אסייג אילן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ