התובע של אולמרט: אדם שעולה על מטוס, יודע מי מימן

ביום השלישי של סיכומי התביעה נעזרה הפרקליטות בדוגמה ממשפט קצב כתימוכין, ואמרה כי אם לאולמרט יש טענות הגנה, שלא ישאירו אותן בערפל

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

משפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת ראשונטורס עומד בפני הישורת האחרונה. ביומם השלישי של סיכומי התביעה בבית המשפט המחוזי בירושלים, העלתה הפרקליטות את התנהלות ההגנה במשפטו של קצב כתימוכין לדבריה.

לדברי הפרקליטות, קצב יכול היה לטעון כי בינו לבין המתלוננת היה רומן, אולם הוא לא אמר זאת במפורש, ולמעשה לא העלה טענה שהסבירה את מפגשיו עם המתלוננת. בדומה לכך אולמרט יכול היה להסביר את הטענות נגדו – במקרה הזה מדובר בעודפים הכספיים - בכך שיאמר כי אחרים היו אחראיים לאי הסדרים, ולא הוא. אולם שלא כמו במקרה קצב, אין הסבר מניח על הדעת למה אולמרט לא ירצה להסביר את אי הסדרים, ורק יאמר כי הוא לא יודע כיצד הם נגרמו.

ראש צוות התביעה, עו"ד אורי קורב, אמר כי "ההגנה צריכה לטעון את הטענה בפה מלא, ולאפשר לבית המשפט להתמודד איתה. לא להשאיר את הטענה בערפל". הוא הוסיף כי "ההלכה שנקבע במשפט קצב נכונה עשרות מונים בענייננו".

אולמרט בבית המשפט המחוזי בירושלים, היוםצילום: סלמן אמיל

  עשו לנו לייק לקבלת מיטב החדשות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

  אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, אמר בתגובה כי "מוזר שדווקא התובע שבהרצאותיו, כפי שפורסם, תקף את נשיאת ביהמ"ש העליון על שהעזה לפקפק בעסקת הטיעון שנחתמה עם משה קצב, בוחר דווקא כעת להעלות את שמו של קצב בבית המשפט". לדבריו, "במקום להציג ראיות, התובע עסוק בלהטוטים תקשורתיים ובהשוואות שאין מאחוריהן דבר מלבד הרצון ליצור כותרת. חבל שכפי שבהרצאותיו השתמש בהשוואות לא ראויות, כך הוא ממשיך ונוהג גם בבית המשפט".

  בהמשך דברי התביעה, אמר עו"ד קורב כי "הופרחו כאן באוויר פעלולים. הועלו קווי הגנה חלופיים. אדם לא יכול לומר 'לא ידעתי שהיו עודפים, אבל אם ידעתי הם שימשו לכיסוי ההוצאות הציבוריות, ולא למטרות אישיות. אלו טענות שאינן יכולות לדור בכפיפה אחת".

  בנוגע למימון הטיסות, אמר קורב כי "כשאדם עולה על מטוס הוא יודע היטב מי מימן לו את הנסיעה. בטיסה לארה"ב יש לו את עשר שעות לחשוב מי משלם לו על הלוקסוס הזה. הוא מעורב לחלוטין בנושא התשלומים". קורב הוסיף כי "אנשים עובדים בקריצות עין, לא אומרים במפורש 'לכי תרמי'".

  התביעה ביקשה היום מבית המשפט כי ירשיע את אולמרט גם בעבירה של עקיפת מכרז.

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ