שבת ראשונה בכלא: קצב סירב ללבוש מדים

הנשיא לשעבר, שנכנס ביום רביעי לבית הכלא, לא הסכים ללבוש מדי אסיר, לכן לא הורשה לפגוש את משפחתו. מנגד, בשב"ס טוענים כי לא נקבעה כל פגישה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים73

נשיא המדינה לשעבר משה קצב העביר את סוף השבוע הראשון שלו . קצב, שכלוא באגף התורני של בית המאסר, היה עסוק בעיקר בתפילות השבת. גורמים שראו אותו בסוף השבוע בין כותלי בית המאסר אמרו כי מצבו של הנשיא לשעבר טוב, אך ניכר עליו ההלם הראשוני לאור מצבו החדש.

מחוץ לכלא התקבצו ביום שישי כ-20 בני משפחה וחברים של קצב, בהם שתי אחיותיו, וקיימו הפגנה למען שחרורו. "לא נשתוק, לא נירגע עד שתהיה עמנו פה בחוץ, עשו לך עוול גדול", אמרו אחיותיו של קצב, גילה אירני ושושנה דיין, במהלך ההפגנה. "תהיה חזק, אוהבים ומחבקים אותך, כל עם ישראל מאחוריך".

בסביבתו של קצב טענו בסוף השבוע כי השב"ס אסר עליו להיפגש עם בני משפחתו, מאחר שסירב ללבוש את מדי האסיר בזמן הביקור. ואולם בשב"ס דחו את הטענה וטענו כי אירוע שכזה לא אירע.

אחיותיו של קצב מפגינות מחוץ לכותלי הכלא, שלשוםצילום: שאול גולן / ידיעות אחרונות

"קצב, כמו כל אסיר, יודע שביקור מחוץ לאגף מחייב בגדי אסיר ועל זה לא יתנהל משא ומתן, לא עם קצב ולא עם אף אסיר אחר", ציינו בשב"ס והוסיפו כי קרוביו של קצב כלל לא תיאמו ביקור, ולא ביקשו להיכנס ולפגוש אותו. מקורבים לקצב אמרו עם זאת כי הוא הנשיא לשעבר מבני המשפחה שלא לבוא לביקור בכלא.

תומכים נוספים שבאו לכלא מעשיהו קראו לחון את קצב ולשחררו מיד. "אנחנו נבוא לכאן כדי לחזק אותך", קראו תומכיו של קצב, "אנו חושבים עליך ומחזקים אותך, ומקווים שתשתחרר במהירות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ