חיים לוינסון

בית הדין הצבאי הורה הבוקר (שני) לשחרר חייל שנעצר בשבוע שעבר, בחשד שהשתתף כחייל במדים בהפגנה נגד פינוי מאחז. החלטת בית הדין היתה ללא תנאי ואף ללא דיון. מדובר בחייל השני שמשתחרר מתוך שלושה שנעצרו לפני שבוע, בחשד שהשחיתו כלי רכב צה"ליים וביצעו פשעי שנאה.

החייל, תושב המאחז עדי עד, נעצר בעת שהיה בשלישות הצבאית במסגרת הליכי שחרור מצה"ל לאחר שלוש שנות שירות. הוא הוחזק בידי חוקרי ימ"ר מצ"ח. החוקרים טענו כי לפני כחדשיים השתתף החייל בהפגנה של תושבי גוש שילה הסמוך למקום מגוריו, לאחר שנפוצה שמועה על חשש מפינוי מאחז סמוך. החוקרים אף טענו כי החייל הביא גפרורים לאחד מחבריו, כדי שאם יעלו כוחות צה"ל למאחז, יוכלו התושבים להדליק צמיגים על הכביש. מעצרו של החייל הוארך פעמיים, והבוקר, כאמור, הוא שוחרר.

חוקרי מצ"ח אף ניסו לקשר את החייל לאירועי ונדליזם נוספים, אך בית הדין קבע כי אין כל ראיה לקשר בינו לבין האירועים.

ההתנחלות עדי עד, בה מתגורר החיילצילום: שפלן טס

עו"ד אהרון רוזה, שייצג את החייל מטעם עמותת חננו, אמר בתגובה לשחרור כי "הודעת הפרקליטות הצבאית, כי איננה עומדת עוד על מעצרו של החייל, תומכת בטענתנו כי אין לו כל קשר לאירועים המכונים 'תג מחיר' והחשדות היו בעלמא".

שחרור החייל היום מגיע לאחר שחייל נוסף, שנעצר בחשד למעורבות באירועי ונדליזם ופשעי שנאה, שוחרר בשבוע שעבר לא תנאי וללא דיון. זאת, לאחר שחוקרי מצ"ח לא פירטו חשד קונקרטי כלשהוא כלפיו. לפני מספר שבועות אירע מקרה דומה, כשחייל תושב השומרון נעצר בחשדות דומים ושוחרר אף הוא ללא תנאי, לאחר שהחוקרים לא שאלו אותו לגבי אירוע ספציפי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ