פקיד השומה שוקי ויטה שהורשע במרמה נידון ל-6 חודשי עבודות שירות

ויטה, שנידון גם לשמונה חודשי מאסר על תנאי, הועמד לדין יחד עם עו"ד יעקב וינרוט שזוכה

הילה רז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה רז

פקיד השומה לשעבר של גוש דן, רו"ח שוקי ויטה, שהורשע בשלוש עבירות של מרמה והפרת אמונים וזוכה מעבירה של לקיחת שוחד, נידון אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב לשישה חודשי עבודות שירות, שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 40 אלף שקל. ויטה הועמד לדין יחד עם עו"ד יעקב וינרוט, שזוכה מכל אשמה.

בגזר הדין קבע השופט גלעד נויטל כי ויטה היה מצוי שוב ושוב בניגוד עניינים ברור. "ויטה פנה בעניינו האישי לעורך הדין וינרוט וקיבל ממנו אישית, כלקוחו, שירותים משפטיים, ובמקביל, במשך כמה שנים, טיפל כפקיד שומה בענייני לקוחותיו של וינרוט - דן גרטלר, מיכאל צ'רנוי וארקדי גאידמק".

בפסיקה נאמר כי ויטה ניהל עמם משא ומתן, החליט וחתם אתם על הסכמי מס ביודעו שהם לקוחותיו של וינרוט. "בנסיבות אלה היה ויטה במצב ברור, עוצמתי, חוזר ונשנה, של ניגוד עניינים". אולם ויטה "לא דיווח לממונה עליו על היותו מצוי, שוב ושוב, בניגוד העניינים".

שוקי ויטהצילום: בכר דודו

סניגוריו של ויטה ביקשו לבטל את הרשעתו הפלילית, אך השופט דחה את בקשתם. במקביל ביקשה הפרקליטות להטיל על ויטה עונש של מאסר בפועל, והשוותה את מקרהו לזה של ג'קי מצא, ראש רשות המסים לשעבר, שנידון לשנת מאסר בפועל. בקשת הפרקליטות נדחתה מאחר שדרגתו של ויטה היתה נמוכה מזו של מצא, והעבירות שבהן הורשע קלות יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ