אהרונוביץ נגד הצעת החוק למניעת חשיפת חומרי חקירה

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ התייחס להצעת החוק שתמנע באופן גורף חשיפה של חומרי חקירה, ואמר כי לא יסכים להסתרת מידע חשוב מהציבור.

"אנחנו חברה נאורה ופתוחה, לא אתן ידי לניסיונות להחשיך ולהסתיר את שנעשה בחדרי החקירות", אמר אהרונוביץ. "לא אסכים ולא אתן יד לאיפול מוחלט אשר ימנע מהציבור את זכותו המלאה לדעת את שניתן לומר ולפרסם, בייחוד בחקירות שבהן עניין ציבורי רב".

יחד עם זאת, הסביר אהרונוביץ, כי גם החוק הקיים בעייתי: "חשוב מאוד שנזכור ונזכיר כי אדם הינו חף מפשע עד שהוכח אחרת. אני נגד מצלמות המלוות מעצר אדם זה או אחר ברגעיו הקשים וכמובן נגד הדלפות מצד זה או אחר".

דברי השר לביטחון פנים נאמרו בתגובה להצעת חוק שמקדם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, לפיה ייאסר פרסום של חומרי חקירה כלשהם ללא אישור מבית המשפט.

האיסור יהיה תקף גם לאחר שיוגש כתב אישום במקרה. כך למשל, במידה והחוק היה תקף כיום, לא ניתן היה להציג בפני הציבור למשל את עדויות המתלוננות נגד הנשיא האנס משה קצב.

האיסור רלוונטי ללא קשר לזהות המדליף, ותקף גם אם הנחקר מעוניין לספר בעצמו על פרטי החקירה. בנוסף צפויה הצעת החוק לכלול הגבלות נוספות כמו איסור על צילום מעצרי חשודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ