המחוזי מתח בעבר ביקורת על תפקודו של ג'ורג' במשטרה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

בית המשפט המחוזי בירושלים מתח לפני שנה ביקורת על מעורבותו של קפטן ג'ורג' בפרשה של אלימות קשה על רקע "כבוד המשפחה", במסגרת תפקידו החדש כיועץ לענייני ערבים של מפקד משטרת ירושלים. קפטן ג'ורג' המליץ אז לשחרר ממעצר שני אחים שהואשמו בתקיפת אחותם והחבר שעמו היתה, בטענה שהשארתם במעצר מעלה את הסיכון כי השניים יותקפו בשנית. השופט משה יועד הכהן קבע כי המלצה זו של קפטן ג'ורג' "אינה ראויה להישמע מפי נציג שלטון החוק".

אירוע התקיפה אירע בחודש יוני בשנה שעברה. האחים חאלד ולואי שוקרי ממזרח ירושלים עקבו אחרי אחותם אימאן, שנסעה ברכב עם חברה איהאב עמורי באזור מישור אדומים. כשעצרה האחות ברמזור האדום, זינקו עליהם האחים, והכו את שניהם במקלות ובמברג.

משטרת מחוז ש"י הגישה נגדם כתב אישום בגין חבלה חמורה, תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים וניסיון פציעה בנסיבות מחמירות. לאחר הגשת כתב האישום, ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. גם תסקיר שירות המבחן, שאותו הזמין בית המשפט, המליץ להשאיר אותם במעצר.

ואז החלה מעורבותו של קפטן ג'ורג' בפרשה. ועדת הגישור, הפועלת בחסות משטרת ישראל, ארגנה סולחה, שבה לא נכחו התוקפים והקורבנות. לאחר הסולחה, המליצה הוועדה למשוך את האישומים. קפטן ג'ורג' התקשר בעצמו לקצין המבחן, סיפר לו על הסולחה, ואמר לו כי השארתם של האחים במעצר עלולה ליצור לחץ על מקורבי התוקפים לתקוף פעם נוספת את המתלוננים.

המלצתו של קפטן ג'ורג' התקבלה ובית המשפט שחרר את האחים לחלופת מעצר. המדינה ערערה על ההחלטה, והתיק הגיע להכרעתו של משה יועד הכהן. השופט מתח ביקורת על הליך הסולחה, קבע כי לא היה ייצוג לקורבן, וכתב כי "אין כאן התנצלות כלפי המתלוננת, שאיננה צד לסכסוך כלשהו אלא נפגעת עבירה. מדובר בהתחייבות חד צדדית של צד שלישי שזהותו לא ברורה, מטעם האחים, לפיו האחים לא יפריעו למתלוננת". על התנהלותו של קפטן ג'ורג' כתב הכהן כי אמירתו "מהווה למעשה מתן פרס לצד הפוגע ומסר למתלונן שרשויות החוק אינן מסוגלות להגן עליו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ