השוטר המואשם בניסיון רצח: התחרטתי לאחר התשלום הראשון למתנקש

אבנר אברהם אמר בהודאתו במשטרה כי הבין שהוא הולך בדרכם של השוטרים מנהריה, ואז חזר בו

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

רכז המודיעין במחוז הצפון של המשטרה, אבנר אברהם, המואשם בניסיון רצח, הודה בחקירתו שהזמין רצח לגרוש של בת זוגו, אך בכוונתו לטעון לחפותו. זאת, מכיוון שהתחרט לפני שהרצח יצא לפועל. בהודאתו במשטרה מתאר אברהם כיצד הבין שהוא הולך בדרכם של השוטרים הנוקמים מנהריה, אלא שלדבריו, בניגוד אליהם, הוא הספיק להתחרט.

"כבר נמאס לי לבוא לבקש מהמערכת ‘תבואו לעזור לי'. המערכת לא שומרת עליך ואלה של נהריה מסכנים ונראה לי שאני גם כן הולך אחריהם. תמיד אמרתי שהם מסכנים ותמיד הסתכלתי על עצמי בראי, אבל.. לבוא... לרצוח מישהו.. זה לא כוונה. היתה טעות שאני עשיתי. זה בעקבות גירוי שקיבלתי מאחד המעורבים והוא ניצל עד תום את המצב שלי והוא גירה אותי. כשראיתי שאני הולך לעשות טעות, התחרטתי, הפסקתי את הכל. ברגע שביטלתי את הנושא הזה, פרחתי".

היום ידון בית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה להאריך את מעצרו של אברהם עד תום ההליכים. אברהם והסנגורית, עו"ד תמי אולמן, ינהלו הוכחות בתיק, בניסיון לשנות את גורלו מגורלם של השוטרים הנוקמים. לפני כשבועיים הוגש נגדו כתב אישום. אברהם שוהה במעצר כבר חודש.

על פי כתב האישום, באוגוסט 2010 פנה אברהם לעומר אבו-דהוף ושילם לו כסף על מנת שיתנקש בחייו של ויסאם יאסין, בעלה לשעבר של בת זוגו. בכתב האישום נטען כי למרות סירובו של אבו-דהוף, הוא שב והפציר בו לבצע את ההתנקשות, תמורת סכום של 14 אלף שקל לצורך רכישת נשק לביצוע המעשה. כמו כן הבטיח לשלם לו סכום של 50 אלף שקל, עם השלמת המעשה. אבו-דהוף לקח את הכסף, אולם לא ביצע את המעשה.

אבנר אברהם מסתיר את פניו בבית המשפט. שילם 14 אלף שקלצילום: גיל אליהו

גרסתו של אברהם שונה. "אני איש משטרה. נכון, עשיתי טעות, אבל התחרטתי. הוא בן זונה, איך הוא ניצל את המצב שלי (היה מאוים - ר"ח).. אבל אחרי שהעברתי את הכסף, התחלתי לחשוב, יא אללה, איזה שטויות אני עושה".

אברהם, בן 43 מנהריה, הכיר את בת זוגו, סוהא יאסין בשנת 2009, כששימש כרכז מודיעין בתחנת שפרעם. במשך 22 שנים שימש רכז מודיעין ובלש במחוז הצפון של המשטרה. כשהכיר את סוהא יאסין, היא היתה נשואה באותה עת לוויסאם יאסין. בין השניים התפתח קשר רומנטי ובהמשך הם עברו להתגורר יחדיו. בין אברהם וסוהא לבין משפחתו של ויסאם שררה מתיחות, שבעקבותיה הוכרז אברהם כמאוים.

החוקר במחלקה לחקירות שוטרים, שחקר את אברהם, הכיר אותו והרגיש לא בנוח. "אתה שוטר, אתה לא עבריין", אמר לו החוקר בניסיון להבין את המניע. "כי המערכת שלנו חרא", ענה לו אברהם. במשך תקופה ארוכה היה אברהם מאוים ומהודאתו במשטרה עולה כי בטנו מלאה על כך שהמשטרה לא שמרה עליו.

"אני לא יכול להגיד לך כרגע אם הביאו אותי או לא הביאו אותי למצב כזה. המערכת שלנו היא מערכת שהתנערה מהתחלה ממני. מהתחלה רצו לפגוע בי בתחנה הזאת ופגעו, בגלל שהיא ערביה ואני יהודי. הם לא קיבלו את זה. לא נראה להם הסיפור הזה. התקשר אליי רוצח שכיר מהכלא ואיים עליי. ביקשו להוריד אותי, להוריד את המשפחה שלי. שמו לי מצלמות בבית ושמו לי כביכול לחצן מצוקה. זה נקרא אבטחה? הגשתי תלונה אחת ושנייה ושלישית והמערכת לא עושה שום דבר, כלום. עושה ממך סמרטוט. מרכז מודיעין הפכתי לסמרטוט. הייתי למעלה, באולימפוס, עושה עבודה נאמנה ומקבל סטירה בפרצוף".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ