בעקבות המלצת המשטרה |

לדור ממליץ לסגור את התיק נגד השופט דנציגר מחוסר ראיות

אם יקבל היועמ"ש את המלצת פרקליט המדינה, לא יוכל שופט העליון לשוב לתפקידו. דנציגר בחופשה מאוגוסט בשל חקירת קשריו עם ראש העיר בת-ים

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

פרקליט המדינה משה לדור הגיש ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את עמדת הפרקליטות בעניין שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, לפיה יש לסגור את התיק מחוסר ראיות. אם יקבל וינשטיין את ההמלצה, דנציגר לא יוכל לחזור אל תפקידו בעליון, זאת בשונה ממצב שבו יסגר התיק מחוסר אשמה.

באוגוסט אישר וינשטיין לחקור את דנציגר באזהרה בנוגע לקשריו עם ראש העיר בת-ים שלמה לחיאני. הייתה זו הפעם הראשונה בתולדות מערכת המשפט ששופט עליון נחקר באזהרה במשטרה. בעקבות חקירתו הודיע דנציגר לנשיאת העליון, דורית ביניש, על יציאתו לחופשה עד להשלמת החקירה הנוגעת אליו. הדיונים אליהם שובץ בוטלו או ששובצו אליהם שופטים אחרים. לפני כחודשיים המליצה המשטרה לסגור את תיק החקירה נגדו מחוסר אשמה, לאחר שהחוקרים סברו שיש לסגור את התיק מחוסר ראיות, ואילו ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה, יואב סגלוביץ', סבר כי יש לסגור מחוסר אשמה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו חדשות, עדכונים ופרשנויות ישירות אליכם

דנציגר על כס השיפוטצילום: ליאור מזרחי

דנציגר נחקר באשר לקשריו העסקיים עם עיריית בת-ים, בעת שהיה עורך דין וסיפק לה ייעוץ משפטי. הוא שימש במשך 20 שנה גם כפרקליטו של ראש העיר לחיאני בתחום הנדל"ן, והשניים אף קנו יחד קרקע בנתניה. במהלך כהונתו של לחיאני כראש עיר התברר שהעירייה שילמה למשרדו של דנציגר, עוד לפני שמונה לשופט, מעל 800 אלף שקל עבור שירותים משפטיים בהיקף מצומצם.

לאחר חקירתו של דנציגר במשטרה באוגוסט אמר פרקליטו, עו"ד רובי בכר, כי "בהכירנו את נסיבות העניין אנו משוכנעים, כי לא דבק רבב פלילי או אחר בפעילותו של השופט דנציגר. אנו מקווים שהחקירה תקודם ותסתיים במהירות, ושבזמן הקרוב גם הגורמים המופקדים על החקירה יגיעו למסקנה דומה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ