הסדר טיעון לרוצח אשתו: 20 שנות מאסר בפועל

דוד חן פנה לבית החולים רמב"ם לפני הרצח, ביקש להתאשפז בשל מצבו הנפשי, אך שוחרר לביתו

רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל

פרקליטות מחוז חיפה וסניגורו של דוד חן (35), הנאשם שרצח את אשתו ענבל בחודש אפריל האחרון בקרית מוצקין, הודיעו היום (שני) לבית המשפט המחוזי בחיפה כי הגיעו להסדר טיעון במסגרתו יודה חן ברצח אשתו ויישלח ל- 20 שנות מאסר בפועל. במסגרת ההסדר הוחלט כי חן יפצה את בני משפחתה של ענבל בסכום של 50 אלף שקל. בית המשפט המחוזי יודיע בעוד 10 ימים אם החליט לאמץ את הסדר הטיעון.

לדיון שהתקיים היום הגיעה אחותה של ענבל, דנה סורקין, שסיפרה על הסבל שבו מצויה המשפחה. "ב- 3 באפריל השנה נכנסו למאסר עולם. הנאשם אשר קיבלנו כבן, לקח את אחותנו. אנו מקווים כי בית המשפט יעניש את הפושע הנתעב", אמרה האחות בפני בית המשפט.

בני הזוג עברו מאילת לקרית מוצקין לפני כשנתיים ונישאו כעבור כמה חודשים. על פי כתב האישום, ב-3 באפריל, בשעות הבוקר המוקדמות, התפתח ויכוח בין בני הזוג על רקע מצבו של הבעל שחדל לעבוד בחודשים שקדמו לאירוע. אשתו אמרה לו כי אם המצב יימשך, היא תעזוב אותו. בתגובה, ניגש דוד חן אל המטבח, נטל סכין ודקר את אשתו שלוש דקירות: האחת בבטן, האחת בגבה משמאל והאחת בבסיס הסנטר. לאחר מכן, כתב מכתב התאבדות, התקשר לאחיו וסיפר לו על הרצח ובהמשך נטל כדורי שינה ונשכב לצדה של גופתה של אשתו על רצפת הסלון.

דוד חן נמצא בדירתם לאחר שבלע כדורים והשאיר אחריו מכתבים. מקורבים לו טענו אחרי הרצח כי הוא פוטר מעבודתו חודש וחצי לפני הרצח, וכתוצאה מכך הדרדר מצבו הנפשי והוא נזקק לסיוע. הוא פנה לבית החולים רמב"ם וביקש להתאשפז, אך שוחרר עם טיפול תרופתי שכלל כדורי הרגעה.

סניגורו, עו"ד אודי גנון, סיפר בדיון כי עם מעצרו הופנה חן לבדיקה פסיכיאטרית בבית החולים הפסיכיאטרי שער מנשה, שם שהה כחודש ימים לצורך בדיקות מעמיקות. בחוות דעת שנקבעה על ידי מנהלת המחלקה, ד"ר גבריאלה קנול, נקבע כי בעת ביצוע המעשים היה חן במצב של אי יכולתו לצפות לתוצאות מעשיו. בחוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה על ידי ההגנה, ושניתנה על ידי פרופ' שמואל טיאנו, שבחן את מצבו הנפשי ופניותיו לעזרה נכתב: "הנאשם דפק בכל הדלתות וצלצל בכל הפעמונים.. לאבחון מצבו ללא הואיל". לדברי גנון, חן מתחרט על מעשיו.

נועה חן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ