עיכוב נוסף בהכרעה על מבנה גוף הביקורת על הפרקליטות

היועץ המשפטי וינשטיין קיבל ארכה להשלמת התכנית, כדי להמתין לעמדת הפרקליטים. לדור הביע שוב חשש כי המוסד יפגע בעצמאות הפרקליטות

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

עיכוב נוסף בהכרעה על מבנה גוף הביקורת של הפרקליטות, לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ביקש הבוקר (שני) מהוועדה לביקורת המדינה ארכה נוספת של חודש וחצי על מנת להשלים את העבודה לגיבוש תכנית ההקמה.

וינשטיין, שהיה צפוי להודיע היום על ההחלטה להקים את גוף הביקורת, ביקש מפרקליטי המחוז להפגש עם שר המשפטים יעקב נאמן ולהגיש את השגותיהם ביחס להצעות השונות הנוגעות לו, וכן ביקש לשמוע את עמדת ארגון הפרקליטים ביחס לתכניות. יחד עם זאת הבהיר וינשטיין כי ארגון הביקורת אכן יוקם.

בישיבת הוועדה לביקורת המדינה היום הזהיר פרקליט המדינה משה לדור מפני פגיעה בעצמאות הפרקליטים, כתוצאה מהקמת גוף ביקורת שיהיה בכוחו לטפל בתלונות נגד פרקליטים. לדור הביע חשש שגוף במתכונת כזו, שיבדוק תלונות ותיקים יגרום לפגיעה קשה בעבודת הפרקליטות. על רקע חילוקי הדעות בין לדור לווינשטין, אמר בסוף השבוע ל"הארץ" כי "גם ללדור אין מושג מה יחליט בסופו של דבר וינשטיין. הבלבול והמבוכה גדולים".

הוועדה לביקורת המדינה נתנה למשרד המשפטים ארכה עד תחילת פברואר, עד אז תגובש הצעה סופית ביחס לגוף הביקורת. ח"כ אריה אלדד אמר בדיון כי כשם שלרופאים ולשוטרים יש גוף ביקורת, כך צריך להיות גוף דומה שיפקח על עבודת הפרקליטים.

יו"ר ארגון הפרקליטים, עו"ד בועז גולדברג, שלח בשבוע שעבר מכתב לוויינשטיין, בו הזהיר מפני קבלת החלטות ביחס לגוף הביקורת ללא שיתוף הפרקליטים. גולדברג ביקש מווינשטיין לעצור את הליך קבלת ההחלטות עד לשמיעת עמדת הפרקליטות, שמתנגדת להקמת מנגנון פיקוח חיצוני על הפרקליטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ