אושר להצבעה: נפגעי פגע וברח יוכלו להתנגד לעסקת טיעון עם הדורס

על פי הצעת החוק שאושרה לקריאה שניה ושלישית, משפחות הנפגעים יוכלו להביע עמדה גם בעניין חנינה לנהג הפוגע

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת החוקה אישרה היום (שני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק המעניקה מעמד משמעותי לנפגעי תאונות פגע וברח, במשפטם של הנהגים הדורסים. על פי ההצעה, שיזמו ח"כ זאב בילסקי (קדימה) וח"כ דב חנין (חד"ש), לנפגע בתאונת פגע וברח ולבני משפחתו תהיה הזכות להביע עמדה לעניין הסדר טיעון הנרקם עם הנהג הדורס, לקבל מידע שוטף לגבי ההליך המתקיים, כגון עיון בכתב האישום, קבלת עדכון על מועדי הדיון, וכן זכות להביע עמדה בענייני חנינה ובפני ועדת השחרורים.

ח"כ בילסקי אמר בדיון כי ״עבירת ההפקרה (פגע וברח) הינה רעה חולה בחברה הישראלית ועלינו לעשות הכל בכדי להוקיעה מקרבנו. היום נעשה צעד חשוב נוסף לעשיית הצדק עם נפגעי תאונות אלו, עד עתה לא תמיד התחשבו בעמדתם בהליך המשפטי והסדרי טיעון והסדרי חנינה נקבעו ללא ידיעתם".

יו"ר הועדה, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו) הוסיף כי "ראוי היה שממשלות ישראל היו מציעות חוק כה חשוב, ולא היו מחכות שחבר כנסת יעשה זאת בהצעת חוק פרטית".

לי זיתוני, שנהרגה בתאונת פגע וברח

נורית גרוסמן מעמותת 'אנשים באדום' שנוסדה על ידי נפגעי תאונות דרכים ובני משפחותיהם אמרה "אנחנו מלווים את המשפחות בבתי המשפט, ובכל פעם שהשופטים מקבלים עסקת טיעון, כולנו חשים כאילו יקירנו נהרג או נפצע פעם נוספת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ