קצב ממשיך לסרב ללבוש מדי אסיר ובניזרי קנה עבורו מצרכים בקנטינה בכלא

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הנשיא לשעבר משה קצב ממשיך בסירובו ללבוש מדי אסיר, הדרושים בעת היציאה מהאגף התורני בכלא מעשיהו לצורך ביקורים או קניות בקנטינת בית הסוהר. מאז החל קצב לרצות את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות, הוא מסרב לצאת מהאגף וכך ויתר עד כה על ביקורים משפחתיים והליכה לקנטינה. בשבוע שעבר החליטו בכלא מעשיהו לפנים משורת הדין לאפשר לשותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי, לקנות עבורו בקנטינה את המצרכים שביקש.

עם כניסתו לבית הסוהר לפני כשבועיים, אמר קצב שאין בכוונתו ללבוש מדים בשום שלב בריצוי העונש שלו. מקצב נדרש ללבוש מדים גם בביקור של אחיו ליאור, המשמש כעת עורך דינו. בעקבות הדרישה העדיף קצב לוותר על הפגישה. בשב"ס מסבירים כי הדרישה מאסירים ללבוש מדים ביציאה מהאגף שבו הם כלואים היא אמצעי בטיחות הנועד להבדיל אותם מאזרחים העובדים במקום.

קצב היה אמור לצאת לקנטינה בתחילת השבוע שעבר, יציאה שמשמעותה הליכה של כ-150 מטרים מהאגף. כל אסיר רשאי לקנות בקנטינה של בית הסוהר פעמיים בחודש, בסכום של עד 1,200 שקלים לשתי הקניות.

בדין ודברים בין קצב להנהלת הכלא, אמר הנשיא לשעבר כי יישאר בתחומי האגף גם במחיר של ויתור על רכישת המוצרים הדו-חודשית. בשב"ס סבורים כי קצב חושש כי יצולם במדי אסיר מתוך רצון למכור בכסף רב את תצלומו, ולכן בשלב הזה הוא אינו מוכן להסתכן בכך.

בסופו של דבר החליטו בהנהלת בית הסוהר להיחלץ לעזרתו - מפקד האגף לקח ממנו את רשימת הקניות שהכין, פנה לשותפו לתא שלמה בניזרי ונתן לו אישור מיוחד לקנות את המצרכים ולהביאם לאגף. בניזרי נעתר לבקשה והביא לקצב את המוצרים. יש לציין כי על פי רוב מתאפשר הליך דומה רק כששב"ס לא מאפשר לאסיר לצאת מהאגף שבו הוא כלוא.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ