וינשטיין ולדור חלוקים: מה יהיו סמכויות הפיקוח על הפרקליטות

עיכוב נוסף בתוכנית להקמת גוף ביקורת שיפקח על עבודתה של פרקליטות המדינה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

התוכנית להקמת גוף ביקורת על הפרקליטות מתעכבת שוב. חרף הארכות הזמן שניתנו בשנה האחרונה ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, להצגת התוכנית, בדיון מיוחד שהתקיים אתמול בעניין בוועדה לביקורת המדינה של הכנסת, ביקש וינשטיין ארכה פעם נוספת.

וינשטיין אמר כי טרם הצליח לגבש באופן סופי את המתכונת שבה יתקיים הפיקוח. ברקע הדברים עומדים חילוקי דעות קשים בין וינשטיין לבין פרקליט המדינה, משה לדור, על סמכויותיו של גוף הביקורת ועל אופי הבירור שיוכל לערוך. וינשטיין אמר בדיון כי הוא סבור שעל שר המשפטים, יעקב נאמן, להיפגש עם פרקליטי המחוזות כדי לדון בעניין.

כשיו"ר הוועדה, ח"כ רוני בר-און (קדימה), ביקש מווינשטיין להודיע לוועדה מתי תוצג תוכנית סופית, ביקש וינשטיין מלדור להשיב על השאלה. פרקליט המדינה השיב כי העבודה תושלם בתוך כחודש וחצי וישיבה נוספת של הוועדה נקבעה לתחילת חודש פברואר.

המחלוקת ביחס לגוף הביקורת נוגעת לשאלה אם הוא יעסוק בבחינת תלונות על התנהלות של פרקליטים. מחלוקת אחרת נוגעת לעיתוי הבדיקה ואם זו תיעשה בסיום ניהול התיק בבית המשפט או בזמן שהוא מתנהל.

בדיונים פנימיים הביע לדור חשש שפרקליטים ייאלצו להתגונן מפני תלונות שמוגשות נגדם במקביל לניהול תיקים, דבר שיפגע קשות בעבודתם. לדור סבור כי ניתן לבדוק סוגיות רוחב ביחס לעבודת הפרקליטות, אולם יש להימנע מלערוך ביקורת ב"תיקים חיים".

צילום: בר און דניאל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ