החשוד בדריסת לי זיתוני נעצר בגין עבירות מרמה

למרות מעצרו של אריק רוביק בצרפת, הסיכויים שהדבר יוביל למעצרו בגין דריסת הצעירה הישראלית נמוכים. חבריה: "החשודים מסתובבים בחופשיות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אריק רוביק, אחד החשודים בדריסתה והפקרתה למוות של לי זיתוני בתל אביב, נעצר בחשד לעבירות מרמה בצרפת. במטה למען הסגרתו של רוביק והחשוד הנוסף קלוד אייזיק לישראל, התעודדו מהידיעה אך הביעו ביקורת על התנהלות הרשויות בפאריס בנוגע לפרשה.

"הצרפתים לא עצרו אותם אפילו לבירור עד עכשיו, הם מסתובבים חופשי אוכלים ונהנים איפה שבא להם, למרות שיודעים שהרקע שלהם לא נקי", אמר אחד מהם, "אחרי שלושה חודשים, הגיע הזמן שהצרפתים יעשו משהו. אנחנו כמטה מאבק, אין לנו כוונה לעצור את המאבק שלנו עד שיוסגרו לישראל ויועמדו במשפט על הריגתה והשארתה של לי ז"ל להתבוסס בדמה על הכביש".

עד היום הביעה הקהילה היהודית בצרפת אהדה לפעילים הדורשים את הסגרתם של השניים, אולם לאחרונה החלה תפנית בעמדתם. נציגי הקהילה חדלו ממאמציהם להפעיל לחצים דיפלומטיים על ממשלת צרפת להסגיר את החשודים בדריסה. כך למשל, הרב הראשי לצרפת ז'יל ברנהיים השיב בשלילה לבקשת עמותת אור ירוק לגייסו להסגרת השניים לישראל.

לי זיתוני. קרוביה פנו לשגריר הצרפתי בישראל בבקשת עזרה

"אזרחי ישראל מצפים מאחיהם, היהודים אזרחי צרפת, שיתגייסו למאמץ ויובילו את הירתמותה של צרפת להסגרתם של הפוגעים בלי זיתוני", כתב יו"ר עמותת אור ירוק, שמואל אבואב, "אני פונה אליך בבקשה אישית, לבחון את האפשרויות העומדות בפניך, לשם הסגרתם והבאתם לדין של שני העבריינים, שהביאו למותה בטרם עת של אשה יהודייה צעירה".

מלשכתו של הרב נמסר בתגובה לפנייה כי "כסמכות דתית ומוסרית, הרב הראשי איננו יכול להיענות לבקשתך... זה מקרה פלילי מאד כאוב ועלינו לתת לצדק לעשות את עבודתו". גם יו"ר ארגון הגג של יהודי צרפת "קריף", רישרד פרסקייה, הגיב לנושא בעצרת לזכרה של זיתוני בתל אביב לפני כשבועיים. לדבריו, שני החשודים "מטילים כתם כבד על יהודי צרפת, אבל חשוב לא להשלות את הנוגעים בדבר- הם לא יוסגרו לישראל".

לפני כשבוע אמרה ל"הארץ" התובעת הצרפתית, נטלי בקאש, כי החקירה הסתיימה ומאחר ולא הוגשה תלונה רשמית נגד השניים, הם לא נאסרו עד היום. "צרפת לא תסגיר את הדורסים. רק אם מישהו יגיש תלונה - נחקור אותם", אמרה והדגישה עם זאת, כי תאונה אינה נחשבת "תקיפה בכוונת תחילה" בצרפת ולכן אם ישפטו בצרפת - עונשם צפוי להיות שונה מהעונש בישראל, שהועלה באחרונה מ-9 שנות מאסר מקסימאליות ל-14 שנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ