תומר זרחין

משה קצב, הנשיא לשעבר המרצה עונש מאסר לאחר שהורשע באונס, לא יגיש ככל הנראה בקשה לדיון נוסף בתיק שלו לאור דחיית הערעור שהגיש לבית המשפט העליון. החלטה זו מסתמנת לאור שיחות שקיימו מקורביו של קצב עם עורכי דינו בימים האחרונים, מהן עלה כי לא קיימות שאלות משפטיות חדשות שהן תנאי לקיום דיון נוסף בעליון בהרכב שופטים נרחב.

קצב ביקש בחודש שעבר דיון נוסף בעניינו בעליון בהרכב מורחב. פרקליטיו נימקו את הבקשה בכך שלאחר שעיינו בנימוקי פסק הדין בערעור, לדעתם יש מקום להגיש בקשה לדיון נוסף. גם אם בקשה שכזו תוגש, הסבירות שבית המשפט העליון יקבל אותה הוא נמוך. זאת, לאור העובדה שהרשעתו נעשתה פה אחד, הן במחוזי והן בבית המשפט העליון, ופסק הדין בערעור אינו קובע הלכה חדשה ואין בו כל הצדקה לקבלת ההליך החריג.

שופטי העליון דחו את ערעורו של קצב, הן על העונש שהושת עליו, והן על עצם ההרשעות בעבירות השונות. בפסק הדין קיבלו השופטים את קביעת בית המשפט המחוזי כי המתלוננת המרכזית בפרשה, א' ממשרד התיירות, מסרה תיאור אמין של האירועים, בניגוד למהימנות הנמוכה שיוחסה לקצב.

משה קצבצילום: פלאש 90

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

מאז שנכנס לכלא לפני כמה שבועות, מסרב הנשיא לשעבר קצב ללבוש מדי אסיר הדרושים בעת היציאה מהאגף התורני בכלא מעשיהו, לצורך ביקורים או קניות בקנטינת בית הסוהר. מאז החל קצב לרצות את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו בגין שני מעשי אונס ועבירות מין נוספות, הוא מסרב לצאת מהאגף וכך ויתר עד כה על ביקורים משפחתיים והליכה לקנטינה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ