קרלה ברוני לאמה של לי זיתוני: צרפת מחויבת לעשות צדק עם זכרה

"צרפת וישראל משתפות פעולה כדי שההליכים שננקטו יושלמו במהירות וביעילות, מתוך רצון לעשות צדק עם זכרה של לי", כתבה ברוני במכתב אישי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קרלה ברוני, אשתו של נשיא צרפת ניקולא סרקוזי, שלחה מכתב אישי לקייט זיתוני, אמה של לי זיתוני, שדורסיה נמלטו לצרפת. המכתב מגיע חודש וחצי לאחר שהאם שלחה מכתב לברוני בבקשה שתעזור להביא את הדורסים לדין. במכתבה הסבירה ברוני כי מערכת המשפט הצרפתית פועלת במרץ לעשיית הדין במקרה.

"כידוע לך, רשויות צרפת וישראל משתפות פעולה באופן אקטיבי על מנת שההליכים שננקטו יושלמו במהירות וביעילות, וזאת מתוך רצון לעשות צדק עם זכרה של לי ועם משפחתך שסבלה כה רבות", כתבה ברוני. "מיד עם התקבל הבקשה הישראלית לחיקור דין מינה התובע של העיר קרטיי שופט-חוקר שהופקד על החקירה. מערכת המשפט הצרפתית עושה כמיטב יכולתה כדי לקיים ללא דיחוי את חיקור הדין המבוקש תוך עמידה בקשר רציף עם הרשויות בישראל ומילוי בקשותיהן. במהלך ביקורם של החוקרים הישראלים בפריז שהתקיים לאחרונה הביעו רשויות צרפת את מחויבותן הטוטאלית לשיתוף פעולה זה, ושגרירות צרפת בתל אביב ממשיכה לעקוב אחריו בנחישות ותוך עמידה בקשר עם משפחתך".

ברוני הוסיפה בפתיחת מכתבה כי התרגשה מאד מפנייתה של קייט וכי היא מודעת לזעם הציבורי שהתעורר סביב הפרשה. "דרישתך לעשיית צדק היא דרישה לגיטימית לחלוטין ואני שותפה לה באופן מלא", כתבה. "אני גם יודעת עד כמה חזק גל ההזדהות וההתגייסות שהפרשה האיומה הזאת עוררה בקרב אזרחי ישראל. גם רבים מאזרחי צרפת הצטרפו אליו".

משפחת זיתוני ובן זוגה של לי, רועי פלד, קיבלו את המכתב מממלא מקום שגריר צרפת בישראל, ניקולא רוש. "אנחנו מודים לגברת ברוני שנאותה לענות לנו והראתה נכונות לעזור", אמר פלד לאחר קריאת המכתב, "אבל יחד עם זאת זה מחזק את תחושת התסכול שלנו, כי אם היא מסכימה שיש פה אי צדק וגם ממשלת צרפת וגם ממשלת ישראל מבינים שיש פה בעיה ועדיין שני העבריינים לא מועמדים לדין בגלל עיכובים דיפלומטיים, זה פשוט מתסכל".

משגרירות צרפת בישראל נמסר כי "מכתבה של הגב' ברוני-סרקוזי הוא ביטוי להתגייסותם של הדרגים הרמים ביותר בצרפת למען עשיית צדק בפרשה זו", כלשון הודעתם. "נשיא צרפת מודע לרגשות העזים והלגיטימיים שהפרשה מעוררת וכבר בתחילתה נתן הוראות ברורות כדי שהליכי שיתוף הפעולה המשפטי בין המדינות יופעלו במהירות וכדי שכל בקשה שתגיע מישראל תטופל בדחיפות הגדולה ביותר".

לי זיתוני

זיתוני נדרסה לפני כשלושה חודשים בצומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב, בשעות הבוקר המוקדמות, בעת שעשתה את דרכה לסטודיו בו לימדה פילאטיס. זיתוני חצתה את מעבר החצייה כאשר ג'יפ ב-מ-וו הגיח במהירות ודרס אותה. נהג הג'יפ, קלוד איזק, ובעל הרכב, אריק רוביק, אזרחי צרפת ששהו בארץ, המשיכו בנסיעתם ללא מפריע. כעבור מספר שעות נמלטו עם משפחותיהם לצרפת. הדורסים הביעו חרטה לאחר שזוהו, אולם הם אינם מוכנים לחזור לארץ ולעמוד למשפט, מחשש לעונש כבד. רוביק נעצר לפני שבוע ע"י ממשלת צרפת בגין עבירות מרמה.

קרלה ברוניצילום: אי–פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ