השופטים גזרו 6 מאסרי עולם על רוצח משפחת אושרנקו; "איבד כל צלם אנוש"

דמיאן קרליק הורשע ברצח מעבידיו לשעבר באוקטובר 2009. השופט: "הנאשם קטל שש נפשות באכזריות רבה ולא נרתע מול סבתא זועקת ותינוק בוכה"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר היום (שלישי) שישה מאסרי עולם מצטברים על דמיאן קרליק, שהורשע לפני חודש וחצי ברצח ששת בני משפחת אושרנקו לפני כשנתיים. בנוסף למאסרי העולם, נגזרו על קרליק עשר שנות מאסר, בשל עבירות פריצה לבית משפחת אושרנקו, הצתתו ועבירות אחרות, וקבעו כי הוא ישלם פיצוי של בין 50 ל-258 אלף שקלים לקרובי המשפחה של הנרצחים.

השופט אברהם טל אמר בבית המשפט כי קרליק "איבד כל צלם אנוש. באכזריות רבה קטל שש נפשות, שלושה דורות ולא נרתע מול סבתא זועקת לעזרה ותינוק זועק ובוכה". השופטים קבעו כי לא נמצאו לקרליק נקודות זכות, למעט עברו הפלילי הנקי. לדבריהם, אין לראות בעובדה שקרליק הודה במשטרה נקודת זכות, שכן לאחר מכן חזר מההודאה והטיל את האשמה על אדם אחר. השופטים תיארו את פעולתו של קרליק כמעשה שנעשה מתוך נקם כעס ושנאה, וקבעו שפעל לפי תכנון מוקדם כדי לטשטש את הקשר למעשה, ולהעלים ראיות.

דמיאן קרליק בבית המשפט, היוםצילום: דרור עינב, וואלה

קרליק שהורשע בנוסף לרצח גם בקשירת קשר לביצועו, בשוד ובהצתת דירתם של בני המשפחה בראשון לציון, כפר במהלך המשפט באישומים נגדו וטען, באמצעות פרקליטו, כי אדם אחר ששמו "ולאד" הוא הרוצח, והוא שקשר את קרליק למעשה על לא עוול בכפו. לדבריו, הלחץ שהפעילו החוקרים על קרליק הביאו להודאתו ברצח שלא ביצע. בהכרעת הדין בתחילת נובמבר שללו השופטים את גרסתו של קרליק, ואמרו כי הגרסה נמסרה במועד מאוחר, לאחר שקרליק שמע את עדי התביעה, וכל חומר הראיות היה ברשותו, ולכן אמינותה נפגעה.

אשתו של קרליק, נטליה, הואשמה בהריגה, ובהסדר טיעון לפני כשנה, ונשלחה למאסר של 13 שנים. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה כי קרליק פעל מתוך איבה למעבידיו לשעבר, אדוארדו ודמיטרי אושרנקו, לאחר שב-2008 נתגלע ביניהם סכסוך. השניים חשדו בקרליק שגנב בקבוקי משקה מהמועדון שבבעלותם, ופיטרו אותו. קרליק חש מושפל בעקבות הפיטורים והחליט לנקום על החלטתם.

בני משפחת אושרנקו

מעשיו מתוארים בכתב האישום בפרטי פרטים: לאחר שתכנן את הרצח בקפידה ואף התגנב לזירת הרצח כהכנה, יצא לבסוף קרליק ב-17 באוקטובר 2009 לדירה של משפחת אושרנקו כדי לפעול. סמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר, הגיע למקום רעול פנים. הוא רצח את אמו של דמיטרי אושרנקו, לודמילה, שישנה בסלון ולאחר מכן דקר 18 פעמים את אדוארד, אביו של דמיטרי, שנכנס לדירה. את טטיאנה קרליק, אשתו של דמיטרי, דקר יותר מ-30 פעמים. בשלב הזה פנה למיטתו של הבן נתנאל, אז בן ארבעה חודשים - חבט בו בחוזקה, חנק אותו למוות ודקר אותו שמונה פעמים. לאחר מכן עבר לחדרה של רושל, בת השלוש, ודקר אותה למוות תשע פעמים. לבסוף, עם כניסת דמיטרי לדירה, התנפל עליו והחל לדקור אותו בכל חלקי גופו תוך שהוא צועק עליו "אתה אשם בכל". דמיטרי התגונן והניף לעברו קסדה, אך דמיאן הפילו לרצפה ודקר אותו למוות 38 פעמים לפחות.

לאחר מכן, הניח קרליק את בגדיו ונעליו סמוך לגופה של לודמילה, וניסה לשרוף את הדירה ולהביא לפיצוצה. הוא נטל את המפתחות של אדוארד ודמיטרי וכסף מזומן מתיקיהם, בסך כמה אלפי שקלים וכמה מאות דולרים. לבסוף נעל את הדירה ונמלט מן המקום.

פרקליטו של קרליק, עו"ד אורי קינן, אמר בנובמבר כי "לפני הדיון דמיאן טען שיקבל כל תוצאה עליה יפסוק בית המשפט. מהיום הראשון הוא הצטער על הרצח וטען כי הוא לא ביצע את המעשה. היה פה תיק לא פשוט, שהתנהל בצורה מסודרת ובהליך סבלני מצד בית המשפט. מדובר בפסק דין חמור עם שישה סעיפי רצח, שוד והצתה. אנו צריכים ללמוד את פסק הדין, וערעור כמובן נלקח בחשבון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ