לפני הכרעה בעניינו: יורם דנציגר שובץ לדיונים בעליון בשבוע הבא

לאחר שביומן בית המשפט הופיע שמו של השופט, הנחקר בעקבות קשרים שניהל עם לחיאני, מסרה דוברות בימה"ש כי פרסום שמו נבע מתקלה

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

בעוד היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, מתמהמה בקבלת החלטה בעניינו של שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, משובץ שופט העליון ביום דיונים ביום שני הקרוב.

על פי יומן בית המשפט העליון דנציגר אמור לשבת יחד עם המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט אליעזר ריבלין, ועם השופטת אסתר חיות בדיונים בשבעה ערעורים פליליים ובשתי עתירות לבג"ץ. מדוברות בתי המשפט נמסר עם זאת כי "מסיבה טכנית לא הוסר השופט מהדיונים בשבוע הבא, והדבר ייעשה כל עוד לא התקבלה החלטת היועץ המשפטי לממשלה". הם ציינו בנוסף כי יומן בית המשפט נקבע מראש, ומדי שבוע מוסר שמו של דנציגר מהדיונים.

דנציגר יצא לחופשה באוגוסט השנה לאחר שווינשטיין נתן למשטרה היתר לחקור אותו באזהרה במסגרת חקירת השחיתות בעיריית בת ים. עם יציאתו לחופשה בוטלו הדיונים שאליהם היה משובץ, חלקם נדחו ובאחרים שובצו שופטים מחליפים.

יורם דנציגר

בספטמבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש עיריית בת ים, שלמה לחיאני, ועמו שורה של בכירים בעירייה בעבירות קבלת שוחד והלבנת הון, אך מנגד המליצה לסגור את התיק נגד דנציגר מחוסר אשמה. כעת נאלץ וינשטיין לקבוע אם לאמץ את המלצת המשטרה, ובכך לסלול את דרכו של דנציגר חזרה לעליון, או שמא לקבוע כי התיק ייסגר מחוסר ראיות, ואז חזרתו לכהונה עלולה להיתקל בקשיים.

בינתיים, בצעד שהתפרש בקרב גורמים משפטיים כהתרסה על העיכוב בקבלת ההחלטה, החליטה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, כי דנציגר יוכל לכתוב פסקי דין למרות שהוא בחופשה. בעליון דחו את האפשרות כי שיבוצו כעת הוא התרסה על העיכוב בהחלטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ