היועמ"ש : לפעול נגד הדרת נשים במישור הפלילי והמנהלי

וינשטיין החליט להקים צוות מיוחד במשרד המשפטים שיגבש המלצות בעניין, אך הוסיף שיש להיזהר מהתערבות יתר באורחות החיים של הציבור החרדי

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט אחר הצהריים (חמישי) להקים צוות במשרד המשפטים שיגבש המלצות שונות במישור הפלילי, המינהלי והחקיקה, כדי להתמודד עם בעית הדרת הנשים.

בישיבה שקיים וינשטיין עם בכירי הפרקליטות וגורמים מקצועיים במחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים ומחלקת הבג"צים בפרקליטות, נדונו היבטים שונים של אכיפת החוק ונסקרה מעורבות מחלקת הבג"צים בעתירות שהוגשו בשנים האחרונות ועסקו בהדרת נשים באוטובוסים, בבתי עלמין וברחובות הערים.

וינשטיין אמר כי יש לפעול בכלים שלובים במישור הפלילי והמינהלי להתמודדות עם התופעה שיש לה היבטים חברתיים, תרבותיים ומשפטיים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

עם זאת, הוסיף היועץ כי יש להיזהר שלא לגלוש להתערבות יתר באורחות החיים של הציבור החרדי, כאשר לדבריו לא מדובר בהפרת חוק או בכפיה. כמו כן, בכוונת היועץ לבוא בדברים בטווח הזמן הקרוב עם גורמי האכיפה הרלבנטים, לצורך המשך הטיפול בנושא.

המקרים האחרונים של הדרת נשים במרחב הציבורי בערים שונות בישראל, זכו לתשומת לב בשיח הציבורי גם בקרב קהילות חרדיות בחו"ל. "ההתנגשויות האלימות בין חרדים למשטרה בישראל מציגים את המדינה באור נורא וגורמים נזק עצום לתדמיתה באמריקה", התריעו רבנים ועסקנים בכירים בשכונות החרדיות בברוקלין.

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין צילום: מוטי קמחי

היום פרסמו שני ארגונים אורתודוכסיים מרכזיים בארה"ב - איגוד הקהילות והסתדרות הרבנים- הודעה משותפת המוקיעה את "האלימות הקיצונית" של "גורמים חרדיים בבית שמש" . "ההתנהגות החוליגנית של גורמים אלה איננה מייצגת את הקהילה החרדית", נאמר בהודעה.

אתמול התברר כי בקרב הפעילים למען פלורליזם בירושלים, שהיו מהראשונים שהעלו את נושא הדרת הנשים, יש החשים כעת שלא בנוח עם הכיוון שאליו פנה המאבק ועם המסרים האנטי-חרדיים שבו. "התפקיד שלנו הוא לתת רוח גבית למי שרוצה לשנות שם - במגזר שלהם", אמר ביום שלישי הרב אורי איילון, רב קונסרבטיבי, פעיל תנועת "ירושלמים", שהיה ממובילי המאבק להשבת הנשים למודעות הפרסומת בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ