הותר לפרסום |

שתי זונות חשודות ברצח הכימאי בת"א

ברביעי שעבר נמצאה גופת ד"ר אלי ללוז בדירתו. אחת משתי הנשים שנעצרו הודתה כי אחרי שהוא הזמין אותן לזירה, הן רצחו אותו ושדדו 2,000 שקל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משטרת מרחב ירקון פענחה את רצח הדוקטור לכימיה, אלי ללוז, בשבוע שעבר. לפי המשטרה, שתי זונות ששהו בדירתו רצחו אותו בדקירות סכין, כחלק משוד שבו נגנבו 2,000 שקלים ומקלט טלוויזיה.

ללוז, אזרח צרפת בן 70, הגיע לישראל בתחילת דצמבר. הוא שהה בארץ ולא קיים קשר עם בני משפחה או חברים, למעט שניים. הוא נהג לנהל אורח חיים סגור ונורמטיבי, ולא היה לו עבר פלילי.

עד השעה עשר בליל הרצח, ביום שלישי האחרון, בילה ללוז עם שני חבריו בבר מקומי בתל אביב. בשעה עשר, כשעזב את הבר, התקשר ללוז ליצאנית, עימה בילה ארבעה ימים קודם לכן. היא שאלה את ללוז אם היא יכולה להביא את חברתה. ללוז הסכים, והבטיח לשלם 200 אירו נוספים, כפי ששילם לזו הראשונה.

אחת החשודות ברצחצילום: עופר וקנין

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הסיפורים, ישירות לפייסבוק

בשעה 11 בלילה הגיעו לדירתו במונית שתי הנשים, עלו לדירה בקומה השלישית של הבניין ברחוב דיזנגוף בתל אביב. הן נכנסו עם ללוז לחדר, שבמרכזו היה מונח מזרן. השתיים הצליחו להחדיר לכוס משקה ששתה ללוז סם כלשהו, על מנת לטשטש אותו. דקה וחצי לאחר שהשלושה נכנסו לחדר, הן החלו לדקור אותו בסכינים, כיסו את ראשו בשקית, ווידאו כי הוא מת מהתקיפה.

הנשים נשארו בדירה 40 דקות, שתו אלכוהול, וערכו חיפוש בדירה אחר חפצים שניתן לשדוד. בבגדיו של ללוז הן מצאו 2,000 שקלים. בנוסף, אחת החשודות תלשה טלוויזיה שהיתה תלויה על הקיר. השתיים ירדו לרחוב, ונסעו במונית לאשדוד, שם הן מתגוררות עם בני זוגן.

צוות חקירה מיוחד שהוקם במרחב ירקון הגיע לזירה ביום שלמחרת הרצח, בעקבות תלונות של תושבים על ריח שרוף מהדירה. השוטרים נכנסו לדירה וגילו מזרן שרוף במרכז החדר, כשגופתו של ללוז עליו. רק לאחר יום הגיעו החוקרים לקצה חוט, שהוביל אותם לדירה באשדוד שבה נתפסו שתי הזונות יחד עם שניים מחבריהן, החשודים בסיוע לאחר מעשה. הארבעה נעצרו.

היצאנית שאליה התקשר ללוז, שנשברה בחקירתה, הודתה ברצח, ושחזרה את המעשה לפרטי-פרטים. בין השאר הגיעו החוקרים לטלפון שלה, שכלל תיעוד לכך שללוז יצר עמה קשר מספר פעמים. הארבעה הובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

מדובר בהישג שני של מרחב ירקון בפענוח מעשה רצח בימים האחרונים, אחרי פענוח הרצח של שלומי תורג'מן, שנמצא ירוי בדירה בכרם התימנים לפני שבוע וחצי. תורג'מן, בן 47 נמצא עם פגיעות אקדח בגבו במקלחת שבדירתו. גם במקרה הזה לא היה למשטרה קצה חוט במשך כמה ימים.

השוטרים חשדו שתורג'מן מעורב בהברחת וסחר בסמים. בימים הראשונים לאחר הרצח שהה בקרבת המשפחה חברו של תורג'מן, אושרי ששון, בן 40. השניים חיו יחדיו שנים בפלורידה, שם עסקו בסחר בסמים. בבעלותם היו גם מסעדות, חנויות קעקועים ועסקים נוספים. לפני כשנה החליטו הרשויות בארה"ב לגרש את השניים מהמדינה, והם שבו לישראל.

במרחב ירקון סימנו את ששון כחשוד המרכזי. נציג המשטרה באנגליה תחקר את בת זוגו של הקורבן, שנמצאת בהיריון, וזו סיפרה על סכסוך בין ששון לקורבן. בנוסף הגיעו עדויות מגרמניה לפיהם השניים מסוכסכים בעקבות עסקאות סמים. המשטרה החליטה לעצור את ששון בחשד לרצח, וכעבור יממה הוא הודה שהוא זה שירה בתורג'מן, ושחזר את מה שאירע בדירה.

בחקירתו טען ששון שתקופה ארוכה נסחט על ידי תורג'מן, והוא החליט לשים סוף לסחיטה. ששון טען שנקבעה פגישה בדירתו של תורג'מן, אבל לטענתו, תורג'מן היה זה ששלף את האקדח בוויכוח, ובמאבק בין השניים השתלט ששון על האקדח, וירה מספר כדורים בגבו של תורג'מן. בשלב זה לא נמצא האקדח. אולם במשטרה סבורים שיש בידיהם ראיות מספיקות כדי להרשיע את ששון ברצח.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ