חשד: סחטו עורכי דין לאחר שלא היו מרוצים משירותיהם

7 בני משפחה ממז' י-ם נעצרו בחשד שסחטו את עורכי דינם ואדם נוסף שהסתכסכו איתו. המשטרה: הם התנהלו כמו ארגון פשיעה; סניגוריהם מכחישים

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

שבעה בני משפחה ממזרח ירושלים נעצרו בחשד שסחטו במשך חודשים שלושה עורכי דין ורופא, כך התירה היום (ראשון) המשטרה לפרסם. על פי החשד, השבעה החליטו "לקנוס" את שלושת סנגוריהם בעבר, לאחר שלא היו מרוצים משירותיהם בסכסוך קרקעות שניהלו עם הרופא - שגם אותו סחטו. בית משפט השלום בירושלים האריך היום את מעצרם בשלושה ימים.

המשטרה ניהלה בחודשים האחרונים חקירה סמויה, שבסופה נעצרו בני המשפחה המתגוררים בבית חנינא. על פי החשד, השבעה ניהלו ארגון פשיעה, שבנוסף לסחיטת שלושת עורכי הדין והרופא, נקשר שמם לסדרת מעשי שוד בירושלים וברחבי הארץ.

פקד חיים מלכא, ראש צוות החקירה, סיפר היום בבית המשפט כי הרקע לסחיטה הוא סכסוך קרקעות שהיה למשפחה עם הרופא, מומחה עיניים מוכר העובד בבית החולים שערי צדק. במסגרת סכסוך זה, שכרה המשפחה את שירותיהם של שלושת עורכי הדין.

כשהתאכזבו ככל הנראה מהשירות, החליטו לפי החשד החשודים "לקנוס" את עורכי הדין וגם את הרופא. הם דרשו מהם קנסות שנעו של מאות אלפי שקלים, ובאחד המקרים אף ביקשו קנס של חצי מיליון שקל.

כשכל המתלוננים סירבו לשלם למשפחה, הם איימו עליהם במספר דרכים. כך, בין השאר, הושלך רימון רסס לעבר המשרד של אחר מעורכי הדין במרכז ירושלים; נשרף המשרד של עורך דין אחר; בוצע ירי לעבר הבית של אחד מהם והוצתו כלי רכב בבעלותם. במשטרה חושדים כי המשפחה פעלה במתכונת של ארגון פשע היררכי ומסודר, שבו אחד החשודים, נאסר סלהב, שימש כראש הכנופיה, כמה מאחיו שימשו בדרג ביניים והשאר היו "חיילים".

החשודים כפרו בכל החשדות המיוחסים להם. עו"ד גיורא זילברשטיין, המייצג את סלהב, החשוד שעמד בראש הארגון, מסר היום בתגובה כי "מרשי הוא איש עסקים מכובד ללא נגיעה בעבר פלילי. למרות שהמשטרה עבדה יומם ולילה היא לא הצליחה למצוא ראיות הקושרות אותו לעבירות כאלה, הוא לא ביצע כל עבירה, לא סחט אנשים ובוודאי שלא הורה על כך".

עו"ד אריאל עטרי, המייצג שלושה חשודים נוספים, אמר לפני הדיון היום בבית המשפט כי "מרשיי כופרים מכל וכל בשגיאה כלשהי של מי מהמעורבים, ועם פרסום חומרי החקירה עומדת להיחשף תמונה שתביך את המשטרה". עד כה נאספו על ידי המשטרה ראיות הכוללות הקלטה של החשודים משוחחים עם מדובב משטרתי, וכן שרידי אבק שרפה מירי שנמצאו עליהם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ