השימוע לליברמן נקבע לעוד שבועיים

לאחר שנדחה לבקשת שר החוץ, נקבע השימוע ל-17 בינואר. אחריו יקבע היועמ"ש אם להעמידו לדין באשמת מרמה, הפרת אמונים, הלבנה והטרדת עד

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אופיר בר-זהר

השימוע של שר החוץ אביגדור ליברמן יתקיים בתאריכים 17 וה-18 בינואר. במסגרת השימוע יציגו את עמדתם בעניין עורכי דינו של ליברמן, ירון קוסטליץ וגיורא אדרת, ובסופו של התהליך יכריע היועץ המשפטי לממשלה אם בכוונתו להגיש כתב אישום נגד שר החוץ. מועד השימוע נדחה מהחודש שעבר בגלל בקשת הפרקליטים.

באפריל האחרון הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין לליברמן כי הוא שוקל להעמידו לדין בכפוף לשימוע בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד. וינשטיין לא קיבל את המלצת המשטרה להעמיד את ליברמן לדין באשמת קבלת שוחד. במועד הודעת היועמ"ש אמר ליברמן כי אין לו סיבה לדאגה שכן תמיד פעל לפי החוק.

ההחלטה בעניין הגיעה לאחר למעלה מעשור שבו התנהלו חקירות שונות נגד ליברמן במספר נושאים. גורמים פוליטיים העריכו השבוע כי גם במקרה שיוחלט על הגשת כתב אישום וליברמן יעזוב את תפקידו כשר החוץ, הוא עדיין ימשיך לכהן כחבר כנסת וכיו"ר מפלגת ישראל ביתנו, וימשיך לאחוז בתפקיד זה גם במסגרת מערכת הבחירות הבאה.

ליברמן באירוע של מפלגתו

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

באוקטובר דחה בג"ץ את עתירתו של ליברמן נגד סגירת תיק ההדלפות מחקירת המשטרה שהתנהלה בעניינו. עם זאת, שופטי בג"ץ השמיעו ביקורת על אופן טיפול הרשויות בחקירת ההדלפה.

בשנה שעברה עתר ליברמן בדרישה לחקור הדלפות מחקירת משטרה שנפתחה נגדו בחשד לעבירה על חוק מימון מפלגות, בעקבות ממצאי דו"ח מבקר המדינה ב-1999. בין היתר פורסם סיכום חקירה של המשטרה בעניין שהוצג לפני מפכ"ל המשטרה דאז משה קראדי.

לאחר הליכים משפטיים וניסיונות לחקור את המדליפים הודיע בחודש שעבר היועץ המשפטי לממשלה וינשטיין, כי אין אפשרות למצוא את המדליף. וינשטיין ציין כי לא ניתן יהיה למצוא את המדליף לאור העובדה שחלפו שנים ממועד ההדלפה וכי לחומרי החקירה נחשפו עשרות רבות אם לא למעלה מכך של אנשי משטרה ופרקליטות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ