אלמונים הציתו כלי רכב וריססו כתובות שנאה סמוך לבית צפאפא בירושלים

ההצתה אירעה לפנות בוקר סמוך לשכונת בית צפאפא. המשטרה פתחה בחקירה לאיתור המעורבים. לפני כשלושה שבועות הוצת מסגד בעיר

עוז רוזנברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עוז רוזנברג

אלמונים הציתו לפנות בוקר (רביעי) משאית ומכונית בכפר הערבי שאראפת, הסמוך לשכונה בית צפאפא בירושלים. בנוסף, הם ריססו על המשאית את הכתובת "נקמה", ועל ארון חשמל סמוך את הכתובת "תג מחיר נקמה".

בשעה 5:30 התקבלה קריאה על הצתת כלי הרכב במתחם לשטיפת מכוניות בכפר, וכבאים שהוזנקו למקום כיבו את האש. המשטרה פתחה בחקירה לאיתור המעורבים.

בעל המכונית שהוצתה - ג'יפ מסוג GMC - הוא אבו סמיר עודה, תושב בית צפאפא ואחד הבעלים של המכון לשטיפת מכוניות במקום. "בשעה 6 צילצלו מהמשטרה ואמרו שהמכונית עולה באש. הגענו מהר ואז גם ראינו את הכתובות", סיפר.

המשאית שרוססה אינה ניידת, והיא משמשת בתור מחסן ומשרד של המכון. בתוכה נמצאים חומרי דליקים רבים. נאג'י עודה, אביו של אבו סמיר, אמר: "אם האש היתה מגיעה לחומרים האלה, ולארון חשמל ליד, הכל פה היה עולה באוויר". הוא הוסיף כי "אנחנו עובדים הרבה עם יהודים, אין לי סכסוך עם אף אחד, לא יודע מי רצה לעשות לנו את זה. על זה הממשלה תיתן תשובות".

בני המשפחה מציינים כי לאחרונה הוקם בצמוד מכון נוסף לשטיפת מכוניות, והם לא שוללים את האפשרות שהמעורבים בהצתה קשורים אליו.

לפני שלושה שבועות השחיתו אלמונים מסגד היסטורי ברחוב שטראוס בירושלים. על קירות המסגד ועל מסגד סמוך רוססו כתובות נאצה כגון "מוחמד חזיר" וכן "תג מחיר".

המסגד שהוצת נקרא "א-נבי עכאשה" והוקם כנראה בתקופה האיובית, בסוף המאה ה- 12. המבנה שופץ בתקופה הממלוכית, החל מהמאה ה- 13. המסגד הוקם כנראה כדי לציין את מקום קבורתם של מספר לוחמים מצבאו של צלאח א-דין. מסורת קדומה יותר מייחסת את המקום למקום קבורתו של עכאשה שהיה אחד מחבריו של הנביא מוחמד ומראשוני הלוחמים למען האיסלאם.

מיקומו של המסגד חריג מאוד, במערב ירושלים, בלב השכונות החרדיות של מרכז העיר. המבנה ננטש במהלך מלחמת השחרור ובשנים האחרונות, לאחר שהמתחם סביבו שופץ והפך למגרש משחקים לילדים, הוא הפך למחסן בשימוש העירייה.

יום לאחר השחתת המסגד בירושלים, הוצת מסגד בכפר בורקה הסמוך למאחז מגרון. זאת, לאחר שכוחות הביטחון פינו שני מבנים במאחז מצפה יצהר. דובר הרשות הפלסטינית אמר כי הצתת המסגד בכפר בורקה היא הכרזת מלחמה מצד המתנחלים על הפלסטינים וקרא לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ