העליון הכריע: בנו של העבריין יוסי הררי המואשם בהריגה ישוחרר למעצר בית

רועי הררי (20), בנו של העבריין הידוע, מואשם כי דקר למוות צעיר במהלך ויכוח על אייפון. את מעצר הבית הוא ירצה בבית הוריו, כשאביו יפקח עליו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

בית המשפט העליון החליט היום (שלישי) לשחרר למעצר בית את רועי הררי - בנו של העבריין יוסי הררי - המואשם בהריגה. זאת, לאחר שביום ראשון החליט בית המשפט המחוזי בחיפה לשחררו למעצר בית, אך הפרקליטות ערערה והשחרור עוכב. שופט העליון אליקים רובינשטיין לא קיבל את הערעור, והורה לשחררו למעצר בית בבית הוריו.

רועי הררי (20) מואשם בדקירתו למוות של בנצי אברמוב, צעיר בן 23 מאור עקיבא, ביוני 2011 במהלך ויכוח על אייפון. הררי נעצר ב- 17 באוקטובר לאחר חקירה שנמשכה כארבעה חודשים. שבועיים לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום בין הריגה והחזקת סכין, בצד בקשה לעצור אותו עד תום ההליכים.

אביו של רועי, יוסי הררי, נחשב בעבר לאחת מדמויות המפתח בארגוני הפשע בישראל. הוא עמד יחד עם אחיו התאום רוני בראש כנופיית רמת עמידר, שהיתה מסוכסכת קשות עם כנופיית פרדס כ"ץ. בשנים האחרונות התרחק הררי מעולם הפשע וטען שפתח דף חדש בחייו.

רועי הררי

ביום ראשון השבוע החליט שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, רון שפירא, לשחרר את הררי לבית הוריו, על אף ששירות המבחן נמנע מלהמליץ על אביו יוסי כמפקח. שפירא הסביר את החלטתו בכך שעברו הפלילי של יוסי הררי לא צריך למנוע ממנו לפקח על בנו. כמו כן, נקבע סכום ערבות בגובה 20 אלף שקלים. בהחלטה נקבע גם כי הררי הבן יוכל לצאת מדי יום למשך שעתיים לצורך התאווררות, בליווי מפקח, ולא יוכל לצאת מהארץ.

פרקליטות המדינה ערערה על השחרור לבית המשפט העליון, וטענה כי בעצם מעשיו של הררי - הצטיידות בסכין ודקירת של אדם שאינו חמוש - ישנה מסוכנות לציבור וחשש לשיבוש הליכי משפט, שכן עדים רבים קרובים לאזור מגוריו של הררי האב. עו"ד דפנה פינקלשטיין מפרקליטות המדינה טענה כי בשחרור לבית ההורים יש מסר בעייתי, וכי הכלל הוא שאדם עם עבר פלילי אינו יכול לשמש כחלופת מעצר. מנגד, טען סנגורו של הררי, עו"ד טומי נדשי, כי מדובר בבחור צעיר וביתם של ההורים מאובטח במשך 24 שעות. הוא הוסיף כי צילומי האבטחה יעמדו לרשות המשטרה. עוד צוין כי זו מעורבותו הראשונה של רועי בפלילים וכי שירותו הצבאי עד כה היה תקין.

שופט העליון אליקים רובינשטיין הותיר את החלטת שפירא על כנה, אך הורה להוסיף אזיק האלקטרוני כאמצעי פיקוח. כמו כן, קבע כי הררי לא יוכל לצאת להתאווררות וכי סכום הערבות הכספית יעלה ל-40 אלף שקלים. "התלבטתי מאוד באשר לחלופה", כתב רובינשטיין בפסק הדין. "בסופו של יום, ולא אכחד כי בהיסוס, החלטתי שלא להתערב בהכרעתו של בית המשפט המחוזי, שבחן את הדברים מקרוב תוך חקירת ההורים. אכן, לא בקלות מאשר בית משפט חלופה אצל בעלי עבר פלילי, אך משחלפו שנים רבות מאז הרשעתו האחרונה של האב (1998) ומאז שחרורו ממאסר (2003), ראיתי לנכון לתת מקום לרכיב התשובה".

סנגורו של הררי אמר בתגובה להחלטת בית המשפט העליון כי "מדובר בהחלטה חסרת תקדים ולפיה בית המשפט מוצא לנכון לתת אמון באדם שהגדיר את עצמו כראש ארגון פשע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ