דנציגר שב לעליון: היועץ המשפטי לממשלה סוגר את התיק מחוסר אשמה

"לאחר בחינה מקיפה שוכנעתי כי דנציגר לא העניק כל טובת הנאה ללחיאני בעת כהונתו כראש עיר", נאמר בהודעת היועץ וינשטיין

תומר זרחין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר זרחין

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין החליט לגנוז את התיק נגד שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר בעילה של חוסר אשמה. בכך נסללת דרכו של דנציגר לחזור לכהונה בבית המשפט העליון.

בין המסקנות שפרסם היועץ הוא קובע כי "לאחר בחינה מקיפה ומדוקדקת של חומר הראיות הגעתי למסקנה כי יש לסגור את התיק נגד דנציגר בעילה של היעדר אשמה. שכן שוכנעתי כי דנציגר לא העניק כל טובת הנאה ללחיאני בעת כהונתו כראש עיר. מסקנה זו מבוססת על ניתוח הראיות שנצברו במהלך החקירה המקיפה".

בספטמבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש עיריית בת ים, שלמה לחיאני, ועמו שורה של בכירים בעירייה, בעבירות חמורות של טוהר מידות ובהן קבלת שוחד והלבנת הון. המשטרה המליצה עם זאת לסגור את התיק נגד דנציגר מחוסר אשמה.

כחלק מהחקירה בעיריית בת ים, נחקר ביחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (היאל"כ) חשד ביחס לדנציגר, שהיה עורך דין פרטי של לחיאני לפני מינויו לשופט בבית המשפט העליון. לאחר שנבחר לחיאני כראש עיר, סיפק דנציגר שירותים משפטיים גם לעיריית בת ים.

לפי החשד שנבדק, דנציגר העניק שירותים משפטיים ללחיאני בעניינים אישיים ללא תשלום, ובתמורה דאג לחיאני שמשרדו של דנציגר יטפל בעניינים שונים של עיריית בת ים. תמורת השירותים שהעניק משרד דנציגר לעיריית בת ים, הוא קיבל יותר מ-800 אלף שקלים. חשד נוסף נגד דנציגר נגע למצג שווא לכאורה שהציג לפני בנק איגוד, כשטיפל בענייניו של לחיאני עם הבנק.

צילום: מזרחי ליאור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ